سه شنبه     13/خرداد/1399 
دسته: بدون مجموعه
بازدید: 480

IMG 5582

IMG 5581

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ؛ صبح امروز جلسه هم اندیشی  اشتغال با موضوع تبیین برنامه های شبکه توسعه اجتماعی رسالت با حضور  نمایندگان دستگاه های اجرایی ذیربط ، نمایندگان  تشکل های بخش خصوصی و تعاونی در محل سالن جلسات شهید بهشتی سازمان برگزار گردید.

مباحث مطروحه:

در ابتدای جلسه فاطمی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، هدف از برگزاری جلسه را هم افزایی بین دستگاه ها و نهادهای فعال در حوزه اشتغال و کسب و کار و استفاده از ظرفیت ها ی موجود عنوان کرد.

 وی همچنین از دستگاه ه های اجرایی خواست پیش بینی میزان اشتغال حاصله از طرح ها و برنامه های در دست اجرا را به سازمان ارسال نمایند.

دراین جلسه یزدی نژاد دبیر شبکه توسعه اجتماعی رسالت گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این شبکه ارائه داد .  

وی اظهار داشت: این شبکه در راستای رسالت اجتماعی از حدود 3 سال قبل فعالیت خود را آغاز نموده است . یزدی نژاد ادامه داد: این شبکه شش نهاد پشتیبان فعال دارد که در حوزه های مختلف کسب و کار فعالیت می نمایند .

وی ضمن بیان این نکته که یکی از اقدامات این شبکه را پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان کسب و کار است از دستگاه های اجرایی خواست درحوزه  تشکیل کانون های اجتماعی  مساعدت نمایند.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه همکاری  و چگونگی استفاده از ظرفیت ها مطرح کردند.

مصوبات:

مقرر گردید دستگاه های اجرایی ذیربط ، ضمن اطلاع رسانی به تشکل ها و جامعه هدف ، برنامه ریزی لازم برای برگزاری نشست مشترک با شبکه توسعه اجتماعی رسالت و تشکل های مرتبط با جامعه هدف بمنظور استفاده از پتانسیل موجود درحوزه کسب و کار و اشتغال بعمل آورند.