سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 105

455022378 01430335

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جلسه هم اندیشی تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستان درمیان، با حضور فرماندار، نمایندگان سازمان، معاونین فرماندار، بخشداران و مجری مطالعات تدوین برنامه در محل فرمانداری شهرستان درمیان برگزار شد.

فلاح، رئیس گروه آمایش، برنامه ریزی و بهره وری سازمان ضمن اشاره به ضرورت تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی، گفت: این برنامه دربرگیرنده شناسایی نقاط قوت وضعف درتوسعه اقتصادی واشتغال روستایی می باشد که با ارائه یک چشم­انداز کلی از وضعیت اقتصادی مناطق روستایی، راهکارهای توسعه­ای را جهت خروج از توسعه نیافتگی اقتصادی ارائه می­دهد و در نهایت به تعریف و تعیین فعالیت­های اقتصادی موثردر توسعه اقتصاد محلی وپروژه های اشتغال‌زایی روستایی در درون روستاهای هدف می پردازد.

وی ادامه داد: به همین منظورازسوی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان، دانشگاه بیرجند و جهاد دانشگاهی استان بعنوان مجریان این طرح انتخاب ودراین میان احصاء اطلاعات روستاهای هدف شهرستان درمیان به دانشگاه بیرجند واگذار گردیده است.

خطیب، مجری مطالعات تدوین اسناد توضیحاتی پیرامون طرح ارائه و علت مراجعه حضوری به منطقه را شناسایی توانمندی های روستا از نگاه مردم و خواست روستاییان دانست و افزود: اگر دولت تصمیماتی درسطح کلان و بدون در نظر گرفتن شرایط هر مکان اخذ نمایید و بخواهد نسخه یکسانی برای نواحی مختلف کشور بپیچد مسلماً این برنامه ها به نتیجه مورد انتظار منتهی نخواهند شد.

بشیری، فرماندار درمیان ضمن استقبال از این برنامه، بیان داشت یکی از اقداماتی که در کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها می تواند نقش موثری داشته باشد توجه به اشتغال ومعیشت ایشان است.در تدوین برنامه هایی از این دست بایستی سعی شود مراحل اداری کارهای اشتغال روستایی مورد تجدید نظر قرار گرفته وبا سهولت بیشتری انجام شود. وی ابراز امیدواری نمود که اجرای این برنامه ها سبب مانایی جمعیت در روستاهای مرزی شهرستان گردد.