چهارشنبه     20/آذر/1398 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 170

b13941aa b021 4dbf acb8 f91884eaca72

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جلسه هم اندیشی تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستان نهبندان با حضور فرماندار، نمایندگان سازمان، معاون فرماندار ، بخشداران و مجری مطالعات تدوین برنامه در محل فرمانداری شهرستان نهبندان برگزار شد.

فلاح، رئیس گروه آمایش، برنامه ریزی و بهره وری سازمان کلیاتی در خصوص ضرورت تدوین برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستایی ارائه نمود. وی گفت: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی روستایی دربرگیرنده شناخت و تعیین مسائل محوری توسعه اقتصاد محلی است که با بر شمردن پتانسیل ها و تنگناهای توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی و ارائه یک چشم­انداز کلی از وضعیت اقتصادی مناطق روستایی، استراتژی­های توسعه­ای را جهت برون­رفت از توسعه نیافتگی اقتصادی ارائه می­دهد و در نهایت به تعریف و تعیین اقدام و فعالیت­های اقتصادی محرک و پیشران توسعه اقتصاد محلی و طرح‌ها و پروژه های اشتغال‌زایی روستایی در درون روستاهای هدف می پردازد.

خطیب، مجری مطالعات تدوین اسناد توضیحاتی پیرامون طرح ارائه و علت مراجعه حضوری به منطقه را شناسایی توانمندی های روستا از نگاه مردم و خواست روستاییان دانست.

بیکی فرماندار نهبندان از آغاز این برنامه در شهرستان استقبال و حرکت مبتنی بر برنامه را به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه بیان نمود. وی ابراز امیدواری نمود که در اجرای این برنامه ها موازی کاری بین دستگاه های اجرایی صورت نپذیرد.