سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 197

سومین کمیته دیده بانی سلامت استان در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی برگزار شد.

 

IMG 7722

 

  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی؛سومین کمیته دیده بانی سلامت استان یکشنبه 4 اسفند98 در محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی با حضور جواد لطفی معاون آمار و اطلاعات سازمان و رئیس کمیته دیده بانی سلامت و محمدرضا حاجی آبادی دبیر کمیته دیده بانی سلامت استان و نمایندگان معاونت های بهداشتی، درمان، غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان در محل سازمان شکیل جلسه داد.

لطفی رئیس کمیته دیده بانی سلامت استان گفت : شاخص های کمیته دیده بانی سلامت وضعیت موجود حوزه سلامت را مشخص و برای برنامه ریزی  و پیش بینی آینده به کار می­رود.

وی تاکید کرد  شاخص های حوزه سلامت می بایست مطابق استاندارد ها و تعاریف دقیق آماری،توسط نمایندگان سازمانها و ادارات عضو در کمیته مذکور احصا و گردآوری شود.

در ادامه جلسه نمایندگان معاونت بهداشت، درمان و غذا و دارو در مورد شاخص ها، تعاریف و نحوه اندازه گیری و فرمول شاخص ها بحث و بررسی پرداختند.

در پایان بنا به پیشنهاد رییس کمیته مذکور مقرر شد:

  1. برخی از شاخص ها اصلاح و نحوه اندازه گیری آن بازنگری گردد.
  2. در جلسلات آتی این شاخص ها با اعداد و ارقام تحلیل شود و شاخص هایی که از مقدار نرم کشوری پایینتر است مورد بررسی قرار بگیرد و دلایل آن ارائه شود.
  3. نحوه ارائه شاخص ها به صورت استانی و یا شهرستانی مشخص گردد.
  4. بعضی از شاخص ها که در هیچ دستگاه اجرایی تولید نمی شود به کمیته پژوهشی استان پیشنهاد شده تا در صورت تایید، اعتبار مورد نیاز جهت اجرا طرح تامین گردد.