دوشنبه     22/مهر/1398 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 66

جلسه

دستور کار: طرح هایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، میراث فرهنگی، اشتغالزایی و ورزشی از شهرستان‌های بیرجند، خوسف، قاینات، بشرویه، زیرکوه، سربیشه، نهبندان، درمیان و سرایان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریز ی استان؛ جلسه کارگروه امور زیر بنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری، آمایش سرزمینی و محیط زیست خراسان‌جنوبی به رياست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري، دبيري اداره كل راه وشهرسازي و با حضور فلاح نماینده سازمان وديگر اعضا كارگروه برگزار شد.

شرح مباحث مطروحه:

در این جلسه تصویب طرح هایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، میراث فرهنگی، اشتغالزایی و ورزشی از شهرستان‌های بیرجند، خوسف، قاینات، بشرویه، زیرکوه، سربیشه، نهبندان، درمیان و سرایان در دستور کار قرار داشت و ۵۲ طرح از ۹ شهرستان در اين نشست بررسي و ۳۱ طرح تصويب شد .  میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی دراين جلسه گفت: از دستگاه‌های تخصصی خواستیم موضوعاتی که مرتبط با برنامه‌های کاری آنهاست را دسته بندی و بیان کنند، کدام یک از این گروه‌ها با کدام دستگاه ارتباط دارد تا در بعضی از فعالیت‌ها که نیاز به گروه دیگری نباشد، استعلام نامرتبط انجام نشود.

وی تسریع کرد: امیدواریم با تلاش مديران مربوط در اين کارگروه بستر مناسبي براي توسعه استان در توسعه زيرساخت اقتصادي و اشتغال فراهم شود.

تبیین و تصویب 3 گروه کاری زیرمجموعه این کارگروه و رأی گیری در خصوص تشکل ها و اشخاص حقیقی بخش خصوصی نیز در این جلسه انجام پذیرفت.

مصوبات:

تعداد ۲۱ طرح از دستور کار خارج شد و ۳۱ طرح به تصویب رسید ،که ۱۴ طرح مربوط به درميان، ۲ طرح بشرويه شامل واحد پرورش شترمرغ و واحد پرورش گوسفند و همچنين طرح‌هاي شهرستان زيرکوه شامل احداث ساختمان اداري و انبار در اين جلسه به دليل حضور نداشتن فرمانداران و نماينده‌اي از طرف اين شهرستان‌ها از دستور كار خارج شد.