دوشنبه     22/مهر/1398 
دسته: اخبار معاونت ها
بازدید: 70

شورای راهبری تصادفات

2

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ نشست شورای راهبری وضعیت تصادفات استان عصر یکشنبه به ریاست محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و با حضور جهانشاهی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان و سایر مدیران و نمایندگان دستگاههای اجرایی برگزار شد. 

شرح مباحث مطروحه:

سید کمال‌الدین میرجعفریان در نشست شورای راهبری وضعیت تصادفات استان با اشاره به بررسی  مسایل و مشکلات ترددهای برون شهری و درون شهری استان اظهار داشت: در جلسات مختلف با حضور مدیران دستگاه‌های مربوط موارد متعدد احصا و برنامه‌هایی نیز هدف گذاری شده است.  
وی با بیان اینکه تصادفات درون شهری و جاده‌ای استان در ماه‌های اخیر نگرانی‌هایی ایجاد کرده است افزود: در پی بروز این نگرانی‌ها استاندار دستور پیگیری ویژه مشکلات را داده است. 
وی با تاکید بر توجه به ایمن‌سازی راه‌ها گفت: کمیته‌ای متشکل از پلیس راه، راهداری و تیم‌های امدادی به بررسی محورها و نقاط حادثه خیز پرداخته‌اند تا اقدامات زودبازده در دستور کار قرار گیرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به لزوم اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی توسط پلیس راه و راهنمایی و رانندگی افزود: براساس تاکید استاندار در بازدید از راه‌های استان، نقشه نواری برای محورها تهیه شده که در قالب آن وضعیت فعلی و نیازهای استان در زمینه پایگاه‌های امدادی احصا شده است. 

جعفر شهامت  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی نیز در این نشست با اشاره به حذف هفت نقطه حادثه خیز در استان گفت: برای رفع هفت نقطه دیگر نیز امسال حدود 7 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در مجموع برای ایمن سازی هشت کریدور مهم استان ۲۴ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که ۵۰ درصد این مبلغ را با تخصیص‌های پیش بینی شده کسری داریم. 

شهامت با ابراز امیدواری از تخصیص به موقع اعتبارات گفت: پیش بینی می‌شود برنامه‌های مد نظر در حوزه ایمن سازی به مدت ۲ سال انجام شود. 

وی با اشاره به اهمیت سه موضوع خستگی، واژگونی و تصادفات رخ به رخ در جاده‌ها افزود: ۵۰ استراحتگاه در محورهای کویری استان نیاز داریم که ساخت هر کدام ۳۰ میلیون تومان هزینه دارد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: برای ۲۱ نقطه حادثه خیز در استان ۳۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است که انتظار می‌رود در برنامه ۲ ساله به طور کامل این نقاط رفع شود.