پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 1630

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبیبه گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛استاندارخراسان جنوبی که روز گذشته در گردهمایی مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب ، افزود: روابط عمومي ها وظيفه اي سخت و حساس بر عهده دارند چرا که بايد به عنوان پل ارتباطي بين مردم ، مسئولين و رسانه ها بايد به ايفاي وظيفه بپردازند.

سيد علي اکبر پرويزي، با اشاره به اينکه مديران بايد بيش از گذشته به روابط عمومي ها توجه كنند، افزود: انعكاس درست و مبتني بر واقعيت خدمات و اقداماتي كه در سطح دستگاه هاي اجرايي به انجام مي رسد از ديگر وظايفي است كه بايد به درستي و بدور از غلوگويي به انجام برسد.

وی تجهیز روابط عمومی دستگاه هاي اجرايي و ارتقاي جايگاه سازماني آنان در دستگاه هاي اجرايي را مورد تاکيد قرار داد و افزود: روابط عمومي ها بايد با احاطه کامل بر قوانين و مقررات و نيز ارائه خدمات مناسب اقتدار خود را در دستگاه به منصه ظهور بگذارند تا مديران نيز به جايگاه والاي آنان در سازمان احترام بگذارند.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه روابط عمومي ها در بيان واقعيات و مشکلات سازمان بايدشهامت داشته باشند، افزود: بايد با صداقت و با بکارگيري روش هايي هنرمندانه و درست و اصولي مشكلات كه در سازمان وجود دارد را براي مردم بازگو كرد چرا كه اين امر موجب حفظ و تقويت اعتماد عمومي به سازمان و در نهايت به نظام خواهد بود.

پرویزی، با اشاره به اینکه اگر در ارائه آمار و اطلاعات خطا و اشتباهي رخ داد بايد بلافاصله در جهت اصلاح آن اقدام لازم صورت گيرد افزود: بکارگيري روش هاي نوين در امر تبليغات و نيز ارتباطات بايد به عنوان يک دستور كار مهم در اولويت قرار گيرد.

وی تقویت ارتباط با رسانه ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: نحوه دسترسي مردم به خدمات دستگاه ها نيز بايد به نحو مطلوب و مناسب شفاف سازي شده و به اطلاع مردم برسد چرا که بايد فاصله بين مردم و مسئولين به حداقل کاهش يابد و روابط عمومي ها در اين زمينه نقش بسيار مهمي بر عهده دارند.

استاندارخراسان جنوبی، انعکاس خدمات نظام به مردم و نیز ارائه مشکلات عمومی به بدنه مديريتي سازمان را از مهمترين وظايف روابط عمومي ها دانست و تصريح کرد: باتوجه به وضعيت موجود استفاده مناسب از فضاهاي مجازي به منظور آگاه سازي و اطلاع رساني بايد به نحو مناسب مورد استفاده روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي قرار گيرد.

پرویزی، به برگزاری دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال جاري اشاره کرد و افزود: مديران اجرايي در اين زمينه بايد زمينه هاي حضور و مشارکت مردم را در روز برگزاري انتخابات فراهم نمايند. وی با بیان اینکه همه عوامل و دست اندرکاران امر انتخابات بايد با رعايت قوانين و مقررات انتخاباتي در راستاي برگزاري انتخاباتي سالم ، باشکوه و قانونمند تلاش كنند تصريح كرد: هيچ مسئولي به صورت مستقيم و غير مستقيم اجازه دخالت درامر انتخابات را ندارد. مقام عالی دولت در استان، خواسته مقام معظم رهبری را دو امر مشارکت و برگزاری سالم و قانونمند انتخابات دانست و تصريح کرد: اين دو مقوله به عنوان دو دستور کار مهم و اولويت دار بايد مد نظر همه مسئولين در برگزاري انتخابات قرار گيرد.

پرویزی، با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات براي نظام حياتي است افزود: اين حضور چه در بعد داخلي و چه در بعد خارجي داراي اثرات بسيار مهمي در زمينه هاي امنيتي، اقتصادي و توسعه مناطق است.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی