دوشنبه     12/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 250

IMG 3679

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، حجت الاسلام و المسلمین احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی، سلم آبادی ، امام جماعت سازمان و هیئت همراه با مجید پورعیسی، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دوشنبه 98/4/31 دیدار و گفت وگو کردند.

شرح دیدار

حجت الاسلام و المسلمین احمد رضایی از پورعیسی بابت تدوین سند قرآنی تشکر کرد و در ادامه  به معرفی پاره ای از اقدامات انجام شده و در حال انجام و مشکلات موجود پرداخت.

وی اضافه کرد با توجه به اینکه روحانیون از هیچ کمکی به مردم دریغ نمی کنند و کمک بزرگی به دولت هستند افزود ما طرح مسجد محله محور ومحله مسجد محور را در دست اقدام داریم و نتایج بسیار خوبی تا کنون کسب شده و در این راستا روحانیون تلاش میکنند تا با مشارکت مشکلات مردم محله را رفع وفعالیتهای اجتماعی را گسترش دهند ، روحانیون قشری هستند که درد مردم را درک میکنند .

وی تصریح کرد ما برای ساماندهی به برنامه های روحانیون ، مبلغین، مداحان و مسئولین ذیربط نیز برنامه های جانبی از جمله همایش و...برگزار میکنیم در کنار اینها محافل انس قرآن به صورت منظم برگزار میشود همچنین ما در سطح روستاها و شهرهای استان خانه های قرآن را دایر کرده ایم.

اما متاسفانه برای تامین هزینه ها و حق الزحمه روحانیون و مبلغین دعوت شده خارج از استان در ماه محرم و روحانیون مستقر در استان با مشکل تامین اعتبار روبه رو هستیم.

وی افزود علاوه بر اینها ما تعدادی خانه عالم داریم که حدود 190 خانه دایر میباشد و 28 خانه در دست احداث است که در طی سالهای گذشت به دلیل نبود اعتبار کافی هنوز تکمیل نشده اند.

حجت الاسلام و المسلمین احمد رضایی در ادامه گفت ما تعدادی مدارس معارف داریم که خوشبختانه مدارس دخترانه از نمازخانه خوبی برخوردار میباشند اما متاسفانه در گروه پسران نمازخانه نداریم و از کلاسهای درسی موجود استفاده میشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بیان داشت ما یک سری پایگاه در سطح استان راه اندازی کرده ایم که هر پایگاه از تعدادی کمیته زیر مجموعه تشکیل شده است در این پایگاهها کارهای مثبت زیادی در حال انجام است از جمله پرورش زالو و...

سلم آبادی ، امام جماعت سازمان با شرح مختصری از فعالیت های خود  افزود با توجه به فرموده مقام معظم رهبری به این موضوع که باید به روستاها طلبه اعزام کنید گفت مردم در سطح استان از ما توقع دارند که برای انها طلبه مشخص کنیم  اما عدم وجود منابع اعتباری کافی مانع از فعالیت ما در روستاها میبشود.

در پایان حجت الاسلام و المسلمین احمد رضایی تعدادی طرحهای قابل اجرا را به صورت مکتوب به پور عیسی تحویل داد.

پورعیسی رییس سازمان با تاکید بر این موضوع که: نقش روحانیون در جامعه بسیار موثر است افزود روحانیون نقش بسزایی در بالا بردن میزان مشارکت مردم دارند و میتوانند جلوی بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی را بگیرند.

وی افزود برای تامین اعتبار مربوط به خانه عالم و مباحث عمرانی کارشناس آن اداره کل با کارشناس مربوطه در سازمان نشست داشته باشد و بتوانند مشکل را برطرف کنند. ماسعی میکنیم شمارا در طی این مسیر یاری کنیم شما مشکلات و طرح های پیشنهادی خودرا منعکس کنید تا بتوان انها را رفع و هدایت کرد.

رییس سازمان بیان داشت میتوانید از امکانات موجود در سازمان همچون سالن های اجتماعات ، وسایل نقلیه و ... برا ی برگزاری مراسم ، همایش و ... استفاده کنید.وی تاکید کرد باید در بین دستگاهها  هم افزایی و ارتباط متقابل وجود داشته باشد.