IMG 20190721 WA0004

به گزارش سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مجید پورعیسی رییس  سازمان مدیریت و برنامه ریزی از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران بیرجند صبح امروز 98/4/30  بازدید کرد.

پورعیسی اظهار داشت: بحث آموزش‌های مهارتی یکی از کمک‌های دولت و نظام بوده تا افراد بتوانند متناسب با نوع مهارت خود وارد بازار کار شوند.

وی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کشور موفق بوده و  از این طریق افرادی که مدارج عالیه ندارند با آموزش های فنی و فراگیری مهارت‌ها می‌توانند به سرعت وارد بازار کار شده و کسب درآمد کنند.

پورعیسی افزود: حمایت از مهارت‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از ضرورت‌های استان میباشد چرا که این کارگاه‌ ها به نوعی کمک کننده به جوانان میباشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان: از همکاری متقابل و خوبی که بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان وجود دارد ابراز رضایت کرد و  افزود در جهت ارتقای تجهیزات و رفع کمبودهای فنی و حرفه‌ای نیز کمک‌ خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته اعتبارات فنی و حرفه‌ای استان حدود 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده که تلاش خواهد شد در سال جاری نیازهای فنی و حرفه‌ای احصا و رفع شود. وی بیان داشت: میزان اعتباری که در سال جاری به فنی و حرفه‌ای استان اختصاص داده خواهد شد بستگی به نوع پروژه‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای دارد.

مجید پورعیسی با بیان اینکه در راستای تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام، ارتقا و توسعه تجهیزات فنی و حرفه‌ای تلاش می‌شود خاطرنشان کرد: برای توسعه تجهیزات  علاوه بر کمک‌های استانی باید از منابع ملی نیزکمک گرفته شود.

وی با بیان اینکه: در شهرستان‌ها بر اساس ظرفیت و نیازها نیز حمایت اعتباری می‌کنیم افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش موثری در اشتغال و رونق تولید دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره بر این نکته که این سازمان از طرح‌های اشتغالزا حمایت میکند، افزود: بر آموزش‌هایی که منجر به توانمندی افراد شود سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

IMG 20190721 WA0002