یکشنبه     06/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 221

IMG 2818

عنوان جلسه: بررسی وضعیت عملکرد و برنامه عملیاتی روسای هیاتهای ورزشی استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جلسه بررسی وضعیت عملکرد و برنامه عملیاتی روسای هیاتهای ورزشی استان با حضور رییس و معاونین سازمان، مدیرکل ورزش و جوانان و روسای هیاتهای ورزشی شنبه 98/4/15 برگزار شد.

مباحث مطروحه: 

          مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان استان، با بیان اینکه برای اولین بار جلسه بررسی وضعیت عملکرد هیات های ورزشی استان با حضور رییس و معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شده است افزود: سرانه فضای ورزشی یکی از شاخص ها یی است که اساساً مأموریت اصلی اداره کل است که اکثر مردم باید ورزش کنند.

سرپرست با تأکید بر تدوین برنامه در هیات ورزشی افزود: با توجه به منابع داخلی اداره کل برنامه های راهبردی تدوینشده است  که 10 شاخص برای ورزش و 5 شاخص برای سمن ها تعریف شده است و تا پایان سال 1400 باید به اتمام برسد. سرپرست با بیان اینکه هدف اصلی ورزش و جوانان ارتقاء ورزش استان از استان های سطح 3 به 2 است گفت: درهمین راستا 11 پروژه شهرستانی درکنار برنامه عملیاتی تدوین شده است. وی از تدوین تقویم ورزشی برای کلیه هیات ورزشی استان خبرداد و تاکید کرد: همه هیات ورزشی خراسان جنوبی تقویم ورزشی عملیاتی دارند و از هفته آینده 420 هیئت ورزشی شهرستانی ما هم باید تقویم ورزشی تدوین کنند. سرپرست خاطرنشان کرد: جامعه ورزش باید نگاه سازمانی داشته باشند تا به صورت هدفمند از آن استفاده کنیم.

وی بیان کرد: در ورزش همگانی جزء 5 استان برتر کشور هستیم و 148 پروژه در حال احداث و 20 پروژه جدید برای سفر وزیر برنامه ریزی شده است.سرپرست با بیان اینکه در برخی از نقاط استان یا شهر بیرجند در 20 سال گذشته هیچ حضوری نداشتیم و اکنون باید به خواسته های آنها پاسخ دهیم، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی وجود لیگ های ورزشی را ابزاری برای توسعه فرهنگی و اقتصادی برای استان خراسان جنوبی دانست و گفت: امیدواریم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در این زمینه مساعدت نماید. وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات ملی 100 درصد افزایش یافته است گفت: برنامه محوری یکی از مهمترین اولویت های ما در شهرستان ها و استان است. وی از توزیع 7 میلیارد تومانی بین هیات ورزشی خبرداد.

            مجید پورعیسی، رییس سازمان نیز در این نشست بازدید های میدانی را یکی از مهمترین اولویت های سازمانی خود دانست و بیان کرد: طبق گفته استاندار، خراسان جنوبی محروم نیست بلکه مظلوم است.وی با اشاره به اینکه معرفی خراسان جنوبی از سوی جامعه ورزشی یکی از مهمترین اولویت ها می تواند باشد افزود: با استاندار و معاون اجتماعی ویف برای بازدید و جلسات مکرر با جامعه ورزشی را پیگیری می کنم.

پورعیسی با تأکید براینکه به برخی از ورزش ها هنوز نگاه سنتی است گفت: به ورزش باید نگاه پیشگیرانه از داروها و آسیب های اجتماعی داشته باشیم. رئیس سازمان حمایت از ورزشکاران بین المللی را یکی از مهمترین اقدامات سازمان دانست. وی خاطرنشان کرد: برای جذب سرمایه گذار هر نقطه از کشور که بخواهید با شما همراه خواهیم شد.

وی تصریح کرد: تمام امکانات استان را برای برگزاری مسابقات استانی، منطقه ای و ملی در خدمت جامعه ورزش خواهند بود.

وی به توزیع عادلانه سطح امکانات به 11شهرستان های استان اشاره کرد و ادامه داد: توزیع امکانات طبق هماهنگی با روسای هیات ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان استان خواهد بود و اولویت ها را مشخص می کنیم.وی خاطرنشان کرد: روسای هیات ورزشی پیشنهادات عملیاتی خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه نمایند.

رئیس سازمان ادامه داد: اعتبارات سفر دکتر نوبخت که ردیف داشته است به زودی ابلاغ خواهد شد و به اداره کل تخصیص می یابد.

پورعیسی به هیات های ورزشی قول داد یک گزارش خوب با این نگاه و مضمون که اداره کل ورزش جوانان یک دستگاه فرا دستگاهی است و با حوزه عمومی و سلامت مردم در ارتباط است به استاندار ارائه دهد.

         در پایان نمایندگان هیئت های ورزشی استان به بیان موفقیت های استانی،کشوری و بین المللی اعضایشان و نحوه عملکرد و دغدغه ، مشکلات ، کمبودها و عدم اعتبارات پرداختند و از پورعیسی خواستند تامشکلات موجود بر سر راه ورزش استان را مرتفع کند. آنها اصلی ترین مشکل خود را نبود اعتبار ذکر کردند.

پیشنهادات:

ـ هیاتهای ورزشی پیشنهادات عملیاتی خود را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه نمایند.

ـ سالن های دستگاه های اجرایی در اختیار هیات ورزشی استان قرار گیرد.

IMG 2835

IMG 2900