سه شنبه     06/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 226

IMG 2535

موضوع دیدار: ارائه گزارش و درخواست اعتبار

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، آینه دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی به همراه مدیران سازمانی با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مباحث مطروحه:

             آینه دار، مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی ضمن اعلام همکاری با سازمان بیان داشت: با توجه به نیازهای اعتباری سازمان صدا و سیمای استان اگر محور ارتباط توسعه استان باشد می توانیم کمک کننده هم باشیم و تمامی ارتباط و تعامل فی مابین دو سازمان نباید بحث پیگیری های اعتباری باشد وحوزه هایی مانند اتاق فکر و .. وجود دارد که دو سازمان با هم همکاری کنند.

وی گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با ارائه موضوعات مهم در حوزه های مختلف در راستای توسعه استان برنامه هایی تهیه شود. آینه دار تصریح کرد: با اینکه استان و صدا و سیمای استان تازه تأسیس است، کارهای خوبی انجام شده است اما در حوزه زیرساختی رسانه متأسفانه توجه کافی نشده است. وی از بالاتر از میانگین کشوری پوشش در غرب استان خبر داد و افزود: در تهران رایزنی خوبی صورت گرفته و به ازای هر زیرساخت در استان تجهیز و راه اندازی را انجام خواهند داد.

مدیرکل صدا و سیمای استان گفت: در طول 12 سال گذشته 42 دستگاه دیجیتال در استان داشتیم که از سال قبل به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی 40 ایستگاه شروع و 14 ایستگاه روشن و مابقی بالای 60 درصد پیشرفت دارد که طی نامه ای به استاندار اعلام شد در صورت کمک بخشی در هفته دولت و مابقی دهه فجر افتتاح خواهد شد. وی با بیان اینکه استان ما شناخته شده نیست و با جذب تعدادی سریال یا فیلم فاخر با بازیگران مطرح که در خراسان جنوبی تهیه شود می توان به معرفی استان کمک کرد. وی از مشکلات در بخش ساختمان تولید و پخش خبر داد و درخواست مساعدت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نمود.

مجید پورعیسی، رییس سازمان بیان داشت: شما یک دستگاه فرابخشی هستید و از پتانسیل همه دستگاه های اجرایی در جهت کمک به شما باید استفاده کرد. وی در خصوص رایزنی با دستگا ه های استان به منظور انعقاد قرارداد جهت برنامه سازی قول همکاری داد.

پیشنهادات:

مجید پورعیسی، رییس سازمان پیشنهادات زیر را ارائه نمود:

ـ تفاهم نامه ای که با استاندار سابق داشته اید را به منظور انجام به رویت و امضاء استاندار  برسانید.

ـ به منظور احیاء بند قانونی "چ" با استاندار  صحبت کنید.

ـ وی خواستار ارتباط صدا و سیما با دبیران کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها به منظور قرار گرفتن یکی از الزامات شهرستان ها

ـ تشویق تولید کنندگان به منظور جذب منابع

ـ پروپوزالی به منظور معرفی استان به استاندار ارائه شود.

ـ در صورت داشتن کار تحقیقاتی و پژوهشی به خامسان، رییس دانشگاه بیرجند اعلام نمایید.