جمعه     16/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 239

IMG 2513

موضوع دیدار: ارائه گزارش طرح ها و برنامه های سازمان بسیج سازندگی و درخواست اعتبار

           به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مهدی هنری، رییس سازمان بسیج سازندگی استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کردند.

مباحث مطروحه:

             هنری، رییس سازمان بسیج سازندگی استان، ضمن شرح مختصری از وظایف و عملکرد سازمان بسیج سازندگی در استان به معرفی گروه های هدف تحت پوشش، پروژه های عمرانی، توانمند سازی مناطق محروم از طریق گروههای هجرت و... پرداخت. وی گفت: بدنبال سیل اخیر یک سری قنوات دچار مشکل شده و نیاز به بازسازی فوری دارند و با وجود اینکه اعتبار برای تعمیر و راه اندازی قنوات در دست نداشتیم به خاطر حساسیت موضوع کار رفع انسداد آغاز شده و خوشبختانه تعداد بالایی از قنوات ترمیم و بازسازی شده اند و تعداد اندکی در دست تعمیر می باشند. وی گفت هم اکنون منتظر دریافت اعتبار هستیم که مساعدت سازمان را می طلبد.

هنری در زمینه مسکن محرومین خاطرنشان کرد:  تفاهم نامه ای با بهزیستی وکمیته امداد منعقد کرده ایم تا در ساخت تعدادی از واحدهای مسکونی به آنها کمک برسانیم و در واقع نقش مجری و پیمانکار را داریم که برای انجام این مورد هم نیازمند اعتبار هستیم که بتوانیم کار را شروع و ادامه دهیم که لازم به ذکر است کار با بهزیستی شروع شده است. رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: درستاد محرومیت زدایی در راستای اهداف آن یک سری هم افزایی هایی بین نهادهای داخلی و خارجی و موسسات خیریه صورت گرفته از جمله توزیع بسته ها ی حمایتی و ... در این راستا یک سامانه با عنوان سامانه جامع خدمات رسانی که تمامی خدمات موسسات خیریه داخل آن ثبت شده است طراحی شده است که برای آن نیز به اعتبار داریم. وی مانده اعتباری پروژه های سنوات قبل را یکی دیگر از مشکلات سازمان بسیج سازندگی دانست.

             مجید پورعیسی، رییس سازمان بیان داشت: بسیج یک معین خوب به حساب می آید و فعالیت های خیل خوبی در زمینه های مختلف انجام می دهد مخصوصاً حوزه روستایی. یکی از رویکردهای استاندار تقسیم کار در حوزه روستایی است لذا با دفتر روستایی هماهنگی های لازم را انجام شده و از درخواست کرده ام ظرفیت های حوزه ی روستایی را احصاء شود.

پیشنهادات:

مجید پورعیسی، رییس سازمان پیشنهاداتی به شرح زیر را ارائه نمود:

ـ نقشی را که که در روستاها می توانید ایفا کنید را بصورت مکتوب برای استاندار ارسال نمایید.

ـ توانایی خود را بصورت مکتوب برای استاندار ارسال تا هرجا دستگاهی در انجام کاری متوقف شد، جای خالی دستگاه را پر کنید تا ثمر بخش باشید.

ـ با معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان در ارتباط باشید تا جلسه ای را با حضور نمایندگان سازمان جهاد سازندگی و دبیران کمیته برنامه ریزی 11 شهرستان استان هماهنگ نماید و ایده ها و مشکلاتتان را مطرح، تا در جریان برنامه های جهاد سازندگی قرار گیرند.

ـ طرح ها و برنامه های مورد نظرتان را تعریف و میزان اعتبار لازم را پیش بینی کرده و به معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان بصورت مکتوب ارائه نمایید.

ـ ضمن ارتباط با فرمانداران و دبیران کمیته برنامه ریزی شهرستان ها، بعنوان معین آستان قدس و بنیاد برکت در استان امتیازات و ظرفیت های سازمان جهاد کشاورزی بصورت شفاف توضیح دهید.

ـ زمینه سفر مقامات موسسه اقتصادی رضوی آستان قدس را فراهم آورید چرا که با توجه به ظرفیت های خوبی که دارند در صورت سفر به استان کمک های خیلی خوبی از سمت آنها به استان خواهد شد و در انجام پروژه ها نقش مؤثر خواهند داشت.

ـ نسبت به برگزاری سمینار یا همایش به منظور دعوت از یک شخصیت برجسته کشوری در جهت استفاده از تجربیات اقدام نمایید.

ـ  از کمک خیرین نیز استفاده کنید، در بحث سالن اجتماعات سازمان و در حد توان از امکانات موجود همکاری خواهیم کرد.