سه شنبه     06/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 254

IMG 2468

موضوع دیدار:  درخواست حمایت از پیمانکاران بومی استان

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ اعضای شرکت انجمن های ساختمانی استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کردند.

مباحث مطروحه:

           اعضای شرکت انجمن های ساختمانی استان در نشست دوستانه ای با مجید پور عیسی، رییس سازمان فعالیت های خود ، دغدغه ها و مشکلات خود را مطرح کرده و مساعدت و ارائه راهکار توسط رییس سازمان را درخواست نمودند.

اعضای شرکت انجمن های ساختمانی استان دیدار با استاندار و بیان مشکلات موجود در این حوزه، استقرار یک نماینده از طرف انجمن در سازمان برای تسریع در امور و حل مشکلات موجود، برگزاری دوره های آموزشی برای بالابردن سطح اطلاعات و آگاهی مدیران و کارشناسان دستگاهها از مباحث تخصصی این حوزه، بالارفتن هرینه ها و عدم کمک دستگاه ها جهت اتمام و خاتمه پیمان پروژه متوقف شده، عدم حمایت از پیمانکاران بومی و عدم اعتماد و واگذاری پروژه ها به آنها، عدم آگاهی و تخصص فنی کافی در برخی دستگاه های اجرایی و نظارتی استان، عدم همکاری به موقع و پرداخت نکردن مطالبات پیمانکاران برای اتمام یک پروژه، دو مرحله ای کردن مناقصات و... را از مهمترین مطالبات و مشکلات خود عنوان نمودند.

آنها خواستار پیگیری و وصول اعتبارات سفر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به این حوزه شدند و پیشنهاد کردند اگر امکان دارد رییس سازمان به منظور  یک نهاد حمایتی رایزنی نماید تاحداقل بتوانند با توجه به افزایش قیمت ها مواد غذایی کارگاه های خود را از طریق آن تأمین کنند.

           مجید پورعیسی، رییس سازمان گفت: با بحث بومی سازی بسیار موافقم و معتقدم ما خودمان باید نقش حمایتی از فعالان استان را داشته باشیم تا انگیزه لازم جهت فعالیت و بالابردن کیفیت کار ایجاد شود. وی خاطر نشان کرد: باید مدیران ما بپذیرند و احساس کنند که می توانند و باید پیمانکاران بومی و محلی را حمایت کنند.

وی گفت: با توجه به شرایط فعلی باید مشکلات را با تدبیر حل کرد و معتقد بود هرمشکلی راهکاری دارد. رییس سازمان بیان داشت: در گام اول باید مدیران را تقویت کرد تا توانایی تصمیم و تدبیر به موقع و درست را داشته باشند. پورعیسی خارنشان کرد: هیچ محدودیتی برای برگزاری دوره ها نداریم و برای بالابردن سطح اگاهی بسیار مؤثر است. رییس سازمان قول مساعد داد با استاندار راجع به مشکلاتآنها صحبت کرده و جلسه ای با حضور استاندار و معاون فنی و انجمن ترتیب دهد. وی افزود: اعضای شرکت انجمن های ساختمانی استان می توانند در جلساتی که وی یا عباسی حضور دارند یا سازمان دبیر جلسه است حضور یافته و استفاده لازم را ببرند.

پیشنهادات:

مجید پورعیسی، رییس سازمان به منظور رفع مشکلات اعضای شرکت انجمن های ساختمانی استان پیشنهادات زیر را ارائه کرد:

ـ نشستی با حضور دستگاه های نظارتی برگزار و ضمن مطرح کردن مطالبات خود، بدنبال راهکارهای عملیاتی باشند.

ـ از تجربیات سایر استانها در دو سطح خرد و کلان دراین حوزه استفاده کنید.

ـ چند تن از برجستگان کشوری را در حوزه کاری خود به استان دعوت کنید تا بتوانیم از تجربیات و نحوه عملکرد انها باخبر شده و الگو بگیریم.

پورعیسی از عباسی، مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان که در جلسه حضور داشت درخواست کرد:

ـ برگزاری نشست های مشترک به منظور رفع مشکلات موجود با دستگاه های مرتبط مثل بازرسی با نمایندگان انجمن را پیگیری نماید.

ـ مشکلات و موارد مطرح شده از طریق معاون امور اقتصادی به منظور طرح در کارگروه رفع موانع تولید پیگیری شود.

ـ  تمام مطالبات پیمانکاران جزء به جزء  احصاء و در مبادله موافقت نامه های سال جاری با دستگاههای مرتبط مد نظر قرار گیرد. 

ـ بر آسیب شناسی عدم جذب اعتبارات در این حوزه توسط دستگاه ها تأکید و تصریح کرد: اگر توانایی جذب و صلاحیت انجام پروژه را ندارند یا از مشاور فنی استفاده کنند یا دیگر مجری نباشند.