یکشنبه     28/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 100

IMG 2439

موضوع دیدار: گزارش کمبودها و مشکلات اداره کل پزشکی قانونی استان و درخواست اعتبار

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛جعفرزاده، مدیر کل پزشکی قانونی استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کردند.

مباحث مطروحه:

               جعفرزاده، مدیر کل پزشکی قانونی استان ضمن معرفی مختصری از اداره کل پزشکی قانونی در خصوص مشکلات و کمبودهای پزشکی قانونی استان گفت: ساختمان اداری فعلی اداره کل در سال 96 افتتاح و کارکنان در آن مستقر شده اند؛ اما موفق به خرید تجهیزات نشده ایم. وی بیان داشت فقط توانسته ایم آزمایشگاه تجهیز و برخی لوازم را خریداری کنیم.

جعفرزاده در خصوص وضعیت شهرستان های استان گفت: در شهرستان قاین ساختمان اداری از اعتبارات ملی ساخته شده است که آن هم تجهیزات ندارد، در طبس ساختمان ملکی داریم اما مسکونی و قدیم ساز است و در سرایان ساختمان امانی و قدیمی ساز می باشد، در شهرهای نهبندان، بشرویه واسدیه بدلیل عدم وجود ساختمان، پزشک در مطب خودش یا بیمارستان مریض های ما را می بیند و در برخی شهرستان ها بدلیل عدم وجود پزشک بیماران به مرکز ارجاع داده می شوند.

وی به کیفیت پایین وسایل نقلیه اشاره و افزود: برای شرایط بحرانی حتی یک وسیله نقلیه مناسب هم وجود ندارد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: متأسفانه سال گذشته به دلیل نبود اعتبار شرایط نامطلوبی داشتیم در حدی که نتوانستیم انبار را شارژ کنیم. وی از رییس سازمان خواست نگاه ویژه ای به مجموعه پزشک قانونی داشته باشد و خواستار افزایش اعتبارات شد.

               مجید پورعیسی ضمن استماع سخنان جعفرزاده، مدیر کل پزشکی قانونی استان بر همکاری سازمان در رفع مشکلات موجود تأکید کرد.

پیشنهادات:

مجید پورعیسی، رییس سازمان به منظور رفع مشکلات اداره کل پزشکی قانونی استان پیشنهادات زیر را ارائه نمود:

ـ برای مجوز ساخت زمین فردوس با کارشناسان بودجه سازمان ارتباط برقرار کرده تا موافقت نامه ای به این منظور تنظیم و با اختصاص اعتبار اولیه کار شروع شود.

ـ به دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان فردوس، مشکلات را منتقل تا کارشناسان بودجه در زمان تخصیص در جریان مسائل و مشکلات فردوس باشند.

ـ در بحث وسیله نقلیه سعی خواهیم نمود از اعتبارات سفر رییس قوه قضاییه کمک نماییم.

ـ با فرمانداران ارتباط گرفته و آنها را در جریان کمبود امکانات و مشکلات گذاشته و بصورت مسأله مطرح شود.

ـ از کارشناسان بودجه سازمان در بازدید از پروژه ها استفاده تا از نزدیک موضوعات را لمس نمایند.