چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 235

IMG 2318

موضوع دیدار : گزارشی از وضعیت نامطلوب گلزار شهدا و ساخت پارکینگ مجتمع ایثار

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ عزیزی ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مباحث مطروحه:

          عزیزی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یکی از اصلی ترین مشکلات موجود را در رابطه با پارکینگ مجتمع فرهنگی کوثر عنوان کرد و افزود: محل پارگینگ درگذشته تعبیه شده  اما به دلیل نبود اعتبار چندین سال است که به نتیجه نرسیده و موجبات نارضایتی مردم منظقه را فراهم کرده است. وی بیان داشت: گلزار شهدا در بیرجند وضعیت مطلوبی ندارد و قطعه یک از وضعیت بسیار نامطلوبی برخوردار است. عزیزی درجهت ساماندهی گلزار شهدا تصریح کرد: یک سری اقدامات در حال انجام بود که متأسفانه در نیمه راه متوقف شد، درخواست داریم در حوزه اعتبارات جاری امسال این مساله در نظرگرفته شود.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان از چاپ کتابی با عنوان "حکمتانه" که مدیریت از دیدگاه حضرت علی (ع) را بیان می دارد خبر داد وخواستار آن شد که زمینه ای فراهم شود تا به دست کارکنان و مدیران برسد. وی نداشتن وسیله نقلیه مطلوب و مناسب و نداشتن ساختمان در سه شهرستان را از دیگر مشکلات بنیاد عنوان نمود.

         مجید پورعیسی، رییس سازمان بر حمایت از خانواده شهدا و ایثارگران تأکید و افزود: رسیدگی به گلزار شهدا کمترین کاری است که در برابر رشادت ها و فداکاریهای شهدا می توان انجام داد. رییس سازمان در همان دیدار، تقی زاده، مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران را مأمور پیگیری به جد حل مشکلات بنیاد کرد.

پیشنهادات:

ـ اقدامات لازم جهت خرید زمین پارکینگ توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان انجام و مشکلات مربوط به مالکیت زمین مرتفع گردد.

ـ از کمک خیرین برای ساخت پارکینگ استفاده و به منظور اطلاع استاندار از روند انجام کار، نامه ای تنظیم و رونوشت آن برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارسال شود.

ـ مسائل مربوط به گلزار شهدا و ... در  شهرستانها از دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان پیگیری شود.

ـ مشاور رییس سازمان در امور ایثارگران با هماهنگی مدیر کل اداری مالی استانداری، اعتباری را جهت بازدید استاندار از خانواده های شهدا و ایثارگران در نظر گرفته و با مشاور استاندار در امور ایثار گران و شهدا تعامل و جویای مشکلات موجود باشد تا  قدمی در جهت رفع مشکلات خانواده های شهدا و ایثارگران برداشته شود و گزارش کاملی از روند انجام کار به رییس سازمان ارائه شود.

ـ در رابطه با چاپ کتاب هماهنگی لازم با معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان انجام تا در دستورکار شورای فرهنگی استان قرار گرفته و پس از چاپ در اختیار مدیران و کارکنان قرار داده شود.