پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 294

IMG 2224

موضوع دیدار: گزارشی از وضعیت ورزش استان و مذاکره در خصوص استادیوم 15هزار نفری  بیرجند

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مباحث مطروحه:

        مهران سرپرست، مدیرکل ورزش و جوانان استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت ورزش استان گفت: در حال حاضر خوشبختانه در بسیاری از حوزه ها در وزارت ورزش و جوانان پیشگام هستیم، در حوزه پژوهشی دوم و در حوزه حقوقی و مستند سازی اموال منقول در شرایط خوبی هستیم. وی افزود: ورزش همگانی جزو پنج استان اول کشور و در ورزش قهرمانی وضعیت خوبی داریم و در حوزه سازمانی 52 کمیته و کمیسیون و 30 سازمان مردم نهاد فعالند و 10 کارگروه اداره کل در وزارت برجسته هستند.

سرپرست تصریح کرد: باظرفیت ترین و با پتانسیل ترین دستگاهی در استان که می تواند رویکردهای اجتماعی ظرفیت دولت را نمایش دهد ورزش و جوانان است. وی از تدوین برنامه راهبردی ورزش استان تا سال 1400 با یازده برش شهرستانی و عملیاتی، خبر داد و افزود: تحلیل توسعه زیرساخت های استان نیز تا هفته آینده تکمیل می شود.

وی در خصوص میزان پیشرفت فیزیکی استخر شهرستانهای سربیشه، خوسف و زیرکوه توضیحاتی را ارائه و در مورد استادیوم 15هزار نفری و هزینه های نگهداری و آب و... آن درخواست همکاری و مساعدت نمود.

مدیرکل ورزش و جوانان ضمن اعلام میزبانی برتر المپیاد کشوری در سال گذشته، از برگزاری مسابقات اسکواش جهانی در اسفند ماه سال جاری خبر داد. وی گفت: با جذب اسپانسر توانسته ایم 30 تیم لیگ دسته یک و برتر در استان آماده کنیم.

        مجیدپورعیسی، رییس سازمان بیان کرد: یکی از عواملی که باعث می شود استانها از نظر سیاسی و اجتماعی جان بگیرند ورزش است. وی بر نقش ورزش و جوانان در نشاط اجتماعی و معرفی استان در کشور تأکید و ادامه داد: مواردی را که می توانید در استان پایلوت باشید را احصاء کرده و در بدنه هیاتهای ورزشی از مدیران استانی استفاده نمایید.

رییس سازمان بر استفاده از مشاور جهت اجرای پروژه ها خاطرنشان کرد و افزود: یک سیستم کاملاً منسجم مالی اداری قوی ایجاد کنید.

پورعیسی در خواست نمود تعدادی از هیاتها که پتانسیل لازم برای برجسته شدن، به منظور روی آنتن صدا و سیما بردن ورزش استان را دارند شناسایی شوند.

مصوبات:

مقرر شد ورزش و جوانان استان پیش نویس نامه ای به منظور درخواست چارت تشکیلاتی ورزشگاه 15هزار نفری با امضاء استاندار را آماده نماید.

مقرر شد ورزش و جوانان پروژه هایی که باید تا هفته دولت آماده شوند را جمعبندی نماید.

مقرر شد مهران سرپرست هماهنگی های لازم، به منظور سفر مدیرکل ورزش سازمان برنامه و بودجه کشور را انجام دهد.