چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 269

IMG 2195

موضوع دیدار: درخواست تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام کانون پرورش فکری استان

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ با دیدار و گفتگو کرد.

           حمیدی، مدیرکل کانون پرورش فکری استان ضمن ارائه توضیحاتی از عملکرد و وضعیت کانون در استان گفت: 3 مرکز ثابت کانون پرورش فکری در استان وجود دارد و با اخذ مجوز برای احداث 4 مرکز دیگر از سازمان اداری استخدامی کشور ، در صورت اختصاص فضا تعداد مراکز ما به هفت مورد افزایش خواهد یافت، وی گفت: با افزایش واحدهای سیار در سه سال اخیر 12 واحد سیار در استان وجود دارد.

حمیدی از شروع کلاس های کانون از ابتدای تیرماه خبر داد و افزود: نزدیک به 84 هزار نفر از کلاس های کانون و بالای 200هزار نفر از کلاس های شهریه ای کانون استفاده می کنند. وی تصریح کرد: پیک امید به منظورکاهش آسیب ها در صورت بروز حادثه راه اندازی و به نواحی مرزی اعزام می شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان، در خصوص 2 پروژه نیمه تمام مرکز شماره 4 مهرشهر و آمفی تئاتر سربیشه توضیحاتی ارائه و گفت: متأسفانه پروژه بدلیل کمبود اعتبار متوقف مانده و از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به منظور تسریع در تأمین اعتبار و اتمام پروژه درخواست همکاری نمود.

           مجید پورعیسی، رییس سازمان بیان داشت: کانون پرورش فکری استان یکی از دستگاه هایی است که در حوزه جذب خیر و منابع ملی به گونه ای که بتواند تفاهم نامه داشته باشد، می تواند ایفای نقش کند. وی ضمن اشاره به معضل حاشیه نشینی در مراکز استان ها که ناهنجاری های زیادی را بدنبال دارد گفت: هر چه نهادهایی مانند کانون پرورش فکری فعال باشد ناهنجاری ها پایین می آید، رسالت اجتماعی شما باعث می شود ما هم نسبت به کانون حساس تر باشیم و تا جایی که مقدور باشد از هیچ کمکی دریغ نخواهیم کرد. رییس سازمان بر کمک گرفتن از دستگاه های خدمت رسان در برنامه های کانون تأکید کرد.

مصوبات:

رییس سازمان از کانون پرورش فکری استان درخواست نمود تفاهم نامه هایی با حوزه های مبارزه با قاچاق کالا، بحران استانداری و شهرداری بسته شود و نسخه ای در اختیار سازمان به منظور پشتیبانی قرار گیرد.

مقرر شد مدیرکل کانون پرورش فکری استان ضمن نشست با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و حوزه امور اجتماعی استانداری در خصوص برنامه های مد نظر کانون مصوبه گرفته و به منظور تأمین اعتبار در شورای برنامه ریزی و توسعه مطرح شود.

مقرر شد با دبیران کمیته های شهرستان ها به منظور استفاده از اعتبارات شهرستان ها ارتباط و هماهنگی لازم صورت گیرد.