چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 289

IMG 2148

موضوع نشست: ارائه گزارشی در خصوص تدوین طرح مطالعات آمایش استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ محمدمهدی خطیب، مشاور استاندار و مجری طرح مطالعات آمایش استان  به همراه محمد اسکندری هیات علمی دانشگاه بیرجند و عضو تیم مطالعات آمایش استان با مجید پورعیسی دیدار و گفتگو کرد.

مباحث مطروحه:

         محمد مهدی خطیب ضمن بیان سابقه طرح مطالعات آمایش در استان و مراحل پیشرفت آن گفت: این تیم متشکل از اساتید برگزیده دانشگاهی می باشدکه اکثراً بومی و آشنا با استان هستند و دلسوزانه تا به انتها کار کردند و همین امر راز موفقیت گروه بوده آنچنان که طرح ما به عنوان طرح برگزیده کشور انتخاب شد؛ ما تلاش زیادی کردیم که این طرح به یک طرح کتابخانه ای وآکادمیک تبدیل نشود و به مرحله اجرا برسد که خوشبختانه استاندار وقت همکاری لازم را داشتند و طرح آمایش را به عنوان نقشه راه استان معرفی کردند. وی تأکید کرد تیم مطالعات آمایش آمادگی هر نوع همکاری مطالعاتی دیگر در ادامه این مسیر را دارد.

         مجید پورعیسی، رییس سازمان ضمن تأکید بر جایگاه ویژه طرح های مطالعاتی تصریح کرد: بدنبال اجرایی شدن مطالعات آمایش استان هستیم.

مصوبات:

رییس سازمان از فلاح، رییس گروه آمایش، برنامه ریزی و بهره وری سازمان که در جلسه حضور داشت درخواست کرد تا اقدامات و هماهنگی های لازم جهت شروع مرحله بعد و انجام جلسات مشترک با تیم پژوهشی صورت پذیرد.

وی تأکید کرد با همکاری متقابل سازمان، دانشگاه و دستگاه های اجرایی با توجه به مطالعات آمایش، اسناد توسعه هر شهرستان و سپس سند توسعه استان تدوین شوند.