جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 336

IMG 2120

موضوع نشست: ارائه گزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی و درخواست اعتبار

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛، محمد رحیم شهریاری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با مجیدپورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مباحث مطروحه:

             مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به جایگاه و اهمیت جمعیت هلال احمر بیان کرد: امروزه جمعیت هلال احمر در حوادث جاده ای  در راستای رهاسازی و اسکان نقش عمده و مهمی ایفا می کند. وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پایگاه های جاده ای هلال احمر استان اظهارکرد: در شرایط استاندارد فاصله بین هر پایگاه جاده ای باید 50 کیلومتر باشد این در حالی است که فاصله پایگاه ها در برخی از مناطق استان نزدیک به 200 کیلومتر است. شهریاری گفت: خراسان جنوبی با 22 پایگاه ثابت امداد و نجات جاده ای برای پاسخگویی و رسیدن به حد استاندارد نیازمند توسعه پایگاه های امداد و نجات است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: : علی رغم اینکه 48 درصد تصادفات خراسان جنوبی در جاده های فرعی اتفاق می افتد، امکانات در این نواحی بسیار محدود است و از چهار سال گذشته تا کنون خودروی آمبولانس به هلال احمر خراسان جنوبی اختصاص نیافته است.

وی با بیان اینکه دو محور از شهرستان طبس فاقد پایگاه جاده ای است، افزود: برای احداث هر پایگاه  700 میلیون تومان اعتبار نیاز است؛ همچنین ایجاد ساختمان برای پایگاه نایبند از اولویت های اصلی جمعیت استان بوده که نیازمند توجه ویژه است.

شهریاری با اشاره به شروع عملیات ساخت آشیانه بالگرد در خراسان جنوبی بیان کرد: تا کنون حدود 800 میلیون تومان برای این پروژه اعتبار اختصاص یافته و این در حالی است که کل این پروژه 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

           مجید پورعیسی، رئیس سازمان با بیان اینکه باید در روستاهای با جمعیت بالا و یا شهرها مکانی برای اسکان اضطراری در حوادث طبیعی دیده شود، افزود: برای کاهش تلفات جاده ای می توان از ظرفیت تمام دستگاه ها استفاده کرد. رییس سازمان با بیان اینکه خراسان جنوبی بستری از حوادث بوده و نیازمند تجهیز امکانات است، اظهار کرد: برخی از روستاها خشتی و گلی بوده و با اندک حادثه ای با مشکل روبرو می شود. وی خواستار افزایش سرعت عمل  نیروهای امدادی در رسیدن به صحنه حوادث شد و افزود: در برگزاری مانورها و دوره های آموزشی آمادگی همکاری لازم برای تخصیص اعتبار را داریم.

اهم مصوبات:

در پایان این نشست مقرر شد جمعیت هلال احمر استان به منظور حل مشکلات اعتباری خود، هماهنگی های لازم را  با معاون برنامه و بودجه سازمان انجام داده و ضمن ارتباط با دبیرهای کمیته برنامه ریزی شهرستانها، بازدیدی به همراه کارشناس سازمان به منظور لمس دقیق مشکلات صورت پذیرد.