سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 385

IMG 2135

موضوع دیدار: گزارشی از وضعیت اعتبارات و مشکلات موجود اداره کل ثبت اسناد و املاک در استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ شهریاری، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان  با مجید پورعیسی، رییس سازمان، دیدار و گفتگو کرد.

 

مباحث مطروحه:

          شهریاری به معرفی ضمنی اداره کل ثبت اسناد و املاک پرداخت و گفت: 10 واحد ثبتی در استان موجود است که 3 الی4 اداره ستادی در مرکز استان فعالند، از جمله اداره اجرا که نقش بسزایی در وصول مطالبات و معوقات بانکی دارد و هم اکنون هم با توجه به بند ب ماده 113 برنامه ششم توسعه وصول چک ها، به اداره اجرا واگذار شده است؛ در اداره ثبت شرکتها که زیرساخت هر کار تولیدی و اشتغالی است متاسفانه با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجهیم.

وی تصریح کرد: مشکلات زیادی در اداره کل ثبت اسناد استان وجود دارد از جمله اینکه متاسفانه از اعتبار خیلی پایینی برخورداریم با وجود اینکه طبق جدیدترین گزارشات ما دومین دستگاه درآمدزا در استان هستیم. وی کمبود ساختمان اداری و فضای اداری و استیجاری بودن ساختمان ها در شهرستان های زیر مجموعه ( از10 واحد ثبتی موجود در سطح استان 5 واحد از آنها استیجاری است) ، کمبود منابع انسانی، نبود سیستم های مناسب گرمایشی و سرمایشی، کمبود تجهیزات و... را از مشکلات اداره کل ثبت اسناد و املاک استان برشمرد.

شهریاری در خصوص ساختمان اداری در شهرستان های سرایان و زیرکوه گفت: خوشبختانه ساختمان های خیلی خوبی از محل اعتبارات بودجه ملی در حال احداث می باشد که حدود 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. اما متاسفانه در این ساختمان ها نیز مشکل تجهیز و امکانات داریم.

           مجید پورعیسی، رییس سازمان بیان داشت: دیده گا ه من نسبت به ارگان شما بسیار مثبت می باشد و معتقدم پروسه مهمی به شما سپرده شده و شما را جزء دستگاه های تسهیل کننده در حوزه های مختلف می دانم. وی در زمینه تأمین تجهییزات قول مساعد داد.

 

مصوبات:

رییس سازمان ضمن ارائه راهکارهایی درجهت تسریع امور پیشنهاد کرد با دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان ها در ارتباط باشند و مشکلات از طریق ایشان پیگیری ومنتقل شود.

 مقرر شد ارتباط موثر و مداوم کارشناس بودجه  ثبت اسناد و املاک با معاون هماهنگی برنامه و بودجه و کارشناسان بودجه سازمان برقرار شود.

مقرر شد به منظور رفع برخی از مشکلات با معاون امور اقتصادی استانداری ارتباط بیشتری برقرار تا نتایج مثبت تری حاصل شود.