سه شنبه     06/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 249

IMG 2069

موضوع جلسه: تعیین تکلیف پروژه صد واحدی اداره کل راه و شهرسازی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جعفری، مدیرکل راه و شهرسازی و جاوید شهردار بیرجند با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کردند.

 مباحث مطروحه:

          جعفری ، مدیرکل راه و شهرسازی استان سخن خود را با معرفی پروژه صد واحدی آغاز کرد و گفت: این پروژه دارای شصت و هشت واحد خانه سازمانی است و در موافقت نامه با عنوان صد واحدی مبادله شده است، اما با گذشت 5 سال و توقف پروژه و عدم اجرای یک بلوک، ردیف اعتباری آن حذف شده و نمی توانیم اعتباری از سازمان مدیریت و برنامه ریزی بابت اتمام این پروژه دریافت کنیم . وی گفت: هم اکنون حدود 2 میلیارد مطالبات پیمانکاران و مشاوران باقی مانده و با توجه به  برآورد سال 96 حدود 2 یا 3 میلیارد اعتبار جهت تکمیل پروژه نیاز داریم. به منظور استفاده از ماده 27، جلساتی در این باره با کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و اداره کل امور اقتصاد و دارایی برگزار شد که متاسفانه منجر به نتیجه نشد چرا که دوره رکود مسکن اغاز شده بود.

          در تکمیل این بحث و تأیید صحبت های جعفری؛ جاوید، شهردار بیرجند گفت: از آنجایی که این پروه در شمال شهر واقع شده است و جذابیت کمتری دارد باید با ارزش افزوده و افزایش جاذبه هایی مانند ایجاد پارک و فضای سبز، میل به سرمایه گذاری در این پروژه را افزایش داد. وی تصریح کرد: شهرداری می تواند با ورود پروژه از منابع موجود استفاده و گامی در جهت تکمیل و اتمام کار بردارد. وی پیشنهاد کرد می توان مازاد بر 38 واحد باقی مانده را بصورت تجاری ساخت که به نوعی در پیشرفت منطقه و جاذبه آن تاثیر خواهد داشت و بسیاری از تجار و سرمایه داران به آن سمت متمایل می شوند.

         پورعیسی، رییس سازمان گفت هدف اصلی آبادانی و کمک به پیشرفت شهر و استان می باشد و این جز با همکاری همه دستگاهای اجرایی محقق نمی شود. وی پیشنهاد کرد: می توان بعد از تکمیل پروژه به منظور بازگشت سرمایه نسبت به فروش تعدادی از واحدها اقدام و تعدادی از واحدها را نیز به عنوان خانه های سازمانی مخصوص مدیران به ادارات واگذار کنید، چرا که بیرجند به شدت به این موضوع نیازمند می باشد.

 

 

اهم مصوبات:

       بنا به پیشنهاد پورعیسی، رییس سازمان مقرر شد دو نهاد مسئول در این رابطه جلساتی را با یکدیگر برگزار و به یک نقطه مشترک برسند و ماحصل نتیجه را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اطلاع داده تا سازمان ضمن مشورت و در جریان قرار دادن استاندار بتواند مبلغ مورد نیاز را تأمین کند.

مقرر شد جهانشاهی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان که در جلسه حضور داشت، در خصوص رفع مشکلات پیگیری نماید و مشکلاتی که با اداره آب و برق در مورد امتیازات واحدها وجود دارد را مرتفع نماید.

در پایان قرار شد بازدیدی توسط مدیرکل راه و شهرسازی، شهردار بیرجند و معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان از پروژه بعمل آمده و گزارشی به سازمان ارائه گردد.