چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 235

IMG 1978

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ بخشی شهردار نهبندان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار وگفتگو کردند. 

            بخشی، شهردار نهبندان ضمن ارائه گزارش اعتبارات، تعداد نیروی انسانی و فعالیت های انجام گرفته در شهرداری نهبندان بیان داشت: مبلغ بودجه بسته شده برای امسال این شهرداری 15میلیارد و600 میلیون تومان می باشد که 10 میلیارد بابت آسفالت معابر در نظر گرفته شده است. وی یکی از نگرانی های شهرداری را بحث تأمین حقوق و مزایای نیروی انسانی و بدهی حدود 5 میلیارد و 580 میلیون تومان ـ که از این مبلغ 1میلیارد و 800 میلیون تومان بابت بدهی به تأمین اجتماعی و باقی بدهی های پرسنلی می باشد ـ دانست.

بخشی گفت یکی از اصلی ترین دغدغه های شهرداری نهبندان حدود 8 میلیارد و 700 میلیون تومان مطالبات از دیگر دستگاه هاست که متأسفانه وصول نمی شود، شهردار نهبندان درخواست کرد در زمان اختصاص اعتبارات به دستگاه های مقروض به شهرداری پرداخت بدهی های شهرداری نهبندان نیز لحاظ شود. وی عنوان کرد: در طی پیگیری های مکرر و دیدار با نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور سال گذشته توانسته 1 میلیارد کمک جدای از بودجه استانی دریافت که تخصیص آن هم انجام شده است. وی با بیان اینکه نهبندان یک شهر مرزی محروم محسوب می شود و موقعیت استراتژیک خاصی دارد در خواست کرد تا جایی که امکان دارد از کمک های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بحث اعتبارات برخوردار شود.

شهردار نهبندان ادامه داد: تنها کارخانه موجود در شهرستان نهبندان یک کارخانه گچ می باشدکه هدیه مقام معظم رهبری به شهرداری و تنها سرمایه شهرداری محسوب می شود که هنوز با وجود پیگیری های فراوان به نتیجه ای در این مورد نرسیدیم و متأسفانه بدون استفاده مانده است.

          مجید پورعیسی رییس سازمان، بر ایجاد منابع درآمدی به منظور درآمدزایی و جبران مقداری از هزینه های عقب افتاده تأکید کرد.وی پیشنهاد داد شهرداری شرکت های تعاونی ایجاد کند و به عنوان پیمانکار پروژه های سایر دستگاه ها را انجام تا بتواند برای خود از این طریق تزریق اعتبار داشته باشد. رییس سازمان در رابطه با کارخانه گچ هدیه مقام معظم رهبری پیشنهاد کرد : شهردار نهبندان مستقیماً با معاون امور اقتصادی استانداری ارتباط گرفته تا از طریق ایشان پیگیری لازم صورت گرفته و راه حلی اندیشیده شود.

پورعیسی تصریح کرد: من معتقدم باید به شهرداری ها به ویژه مناطق محروم کمک کرد، تا جایی که بتوانیم از راههای مختلف به شما یاری می رسانیم اما این مهم زمانی محقق می شود که شما نیز پروژه و برنامه های عملیاتی پیشنهاد بدهید تاکارشناسان ما بتوانند به شما کمک کنند. وی برای پیگیری بیشتر ، راهنمایی و هماهنگی لازم تأکید کرد با دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان نهبندان در سازمان  ارتباط قوی داشته باشند.