یکشنبه     29/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 207

IMG 2031

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ مروی مقدم، مدیرکل استاندارد استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

مروی مقدم ضمن تبریک انتصاب به رییس سازمان و با اشاره به بند 24 سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی گفت: به جرأت می توان گفت زیرساخت های ایجاد شده در استان از سایر استانها بهتر است و دراداره کل استاندارد نیز اعتقاد به تأمین زیرساخت داریم.

وی از عدم فعال بودن بخش خصوصی در استان و نیاز به ورود دولت در استان سخن گفت و افزود: در مرز یزدان نیرو و مکانی که فرمانداری در اختیار ما قرار داده است را داریم و آزمایشگاه مصالح ساختمانی نیز بدلیل کمبود اعتبار تعطیل می باشد.

مروی مقدم گفت: اولین آزمایشگاه فرآورده های نفتی را در مرز یزدان مستقر خواهیم کرد. مدیرکل استاندارد در خصوص واحدهای تولیدی مشمول استاندارد بیان کرد: برای این واحدها اجباری است وحتماً باید با علامت استاندارد محصولاتشان را ارائه کنند، در بحث صادرات و واردات طبق ماده 17 نیز کلیه خدمات و کالاها باید از آزمایشگاه استاندارد گذر کند.

وی از نبود مواد اولیه و در نتیجه آن تعطیلی آزمایشگاه استاندارد خبر داد و گفت: آزمایشگاه نوین راه اندازی شده است و متاسفانه تنها دستگاه MASS برای آن خریداری نشده است.

مجید پورعیسی، رییس سازمان با اشاره به اهمیت استاندارد در اقتصاد گفت: در نسشت کارشناسی مواردی که سازمان می تواند به اداره کل استاندارد کمک کند احصاء و در نتیجه آن مشخص شود چه کمکی از سوی استاندارد به بخش خصوصی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره بر اینکه هر چه استاندارد قویتر باشد در واقع بخش خصوصی قویتر خواهد بود افزود: محدودیت هایی را که بخش خصوصی از ناحیه شما احساس می کنداحصاء تا فرهنگ سازی لازم انجام شود تا برای بخش خصوصی، استاندارد بعنوان یک مانع تلقی نگردد.

رییس سازمان بر نقش استاندارد در حوزه غذا و دارو که با سلامت مردم در ارتباط است تأکید و ادامه داد: هر چه توانمندی در جامعه بیشتر باشد بخش های درگیر در کار بیشتر بدنبال منافع ملی و جامعه خواهند بود.

پورعیسی تصریح کرد بخشی از کار استاندارد فرهنگ سازی است، بدین منظور این سازمان آماده است دوره های آموزشی مورد نیاز آن دستگاه را برگزار کند.