یکشنبه     29/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 212

IMG 2016

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان؛ خباز، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان به همراه مسئولین دستگاه با مجید پورعیسی دیدار و گفتگو کرد.

خباز، معاون اداره کل راه و شهرسازی استان ضمن ارائه گزارشی از اعتبارات استانی و ملی گفت: یکی از مشکلات جدی که سالها با آن دست به گریبان هستیم مسئله دیون پرسنلی است که برخی از آن بنا به آراء دیوان عدالت اداری ،مناطق محروم و ارتقاء رتبه بر ضمه اداره کل می باشد.

وی اظهار داشت: از سال 94 و از ابتدای برنامه پنجم تعداد دویست نفر بازنشسته داشتیم و این در حالیست که در سنوات گذشته فقط مجوز استخدامی 6 نفر را داشته ایم.

خباز با اشاره به پروژه های راه های روستایی ملی به جهت رعایت و هماهنگی موضوع در کمیته های برنامه ریزی بر اساس مجوز شورای عالی اداری تصریح کرد: احداث راه روستایی بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان می باشد و با توجه به تشکیل کمیته برنامه ریزی شهرستان ها در صورت واگذاری احداث راهه ای روستایی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دارای 2 مجری خواهد بود که این مسئله ابهاماتی را ایجاد خواهد کرد.

معاون اداره کل راه و شهرسازی استان ادامه داد: بعضی از راهها در شهرستان ها ماهیت استانی دارند که به منظور لحاظ شدن در اعتبارات سطح استان، نامه ای به شهرستانها ارسال و برای هر شهرستان 2 پروژه ای که ماهیت سطح استانی دارد تعریف شده است و درخواست داریم در توزیع اعتبارات استانی مورد توجه قرار بگیرد.

مجید پورعیسی، رییس سازمان گفت: پس از آب راههای استان در اولویت است و در سیاستگذاری هم به همین ترتیب عمل خواهیم کرد. وی در خصوص دیون نیز قول مساعدت و همکاری داد.

رییس سازمان درخواست کرد اداره کل راه و شهرسازی استان پروژه های مربوط به هر شهرستان که نیاز به اعتبارات شهرستانی دارند را پیش بینی و پروژه های ملی دارای اولویت را احصا و تا هفته آینده به سازمان اعلام نمایند.