یکشنبه     29/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 219

IMG 1870

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ جلسه هم اندیشی در خصوص بازنگری سند توسعه اشتغال استان به ریاست رییس سازمان و با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی ذیربط در حوزه اشتغال و همچنین تعدادی از تعاونی ها ، بخش خصوصی، NGO ها، مراکز مشاوره کارآفرینی، مراکز کاریابی، تشکل های کارگری و کارفرمایی، اتاق بازرگانی، سازن نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، نظام مهندسی معدن و ساختمان، پنجشنبه 98/3/30 در سالن شهید بهشتی سازمان برگزار شد.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و تشکل ها نظرات و پیشنهادهای خور را بیان کردند. این گزارش حاکیست تأکید بر آموزش و توانمندی افراد، تقویت تشکل های مرتبط، توسعه بخش تعاون، تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی، تأمین مالی طرح ها و تسهیل شرایط پرداخت تسهیلات، تأمین زیرساخت ها، بهبود فضای کسب و کار، اطلاع رسانی قوانین و مقررات به بخش خصوصی، توجه به بازاریابی محصولات تولیدی، تکمیل زنجیره ارزش، حل مشکلات مالیاتی و بیمه از مهمترین موارد طرح شده در حوزه کسب وکار و اشتغال در جلسه بود.

مجید پورعیسی، رییس سازمان بر استفاده از نظرات تمام تشکل ها و تعاونی ها و بخش خصوصی در ایجاد و توسعه اشتغال تأکید کرد.

وی ضمن اشاره به اهمیت نقش بخش خصوصی و تعاونی ها در اشتغال استان از آنها خواست تا نظرات و پیشنهادات اجرایی و طرح های اشتغالزایی خود را بصورت مدون به منظور پیگیری و طرح موضوع در جلسات کارگروه های ذیربط به سازمان و دستگاه های اجرایی مرتبط ارسال نمایند.

IMG 1868