سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 404

IMG 1638

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ صفوی نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان به همراه معاونین دستگاه با مجید پورعیسی، رییس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

صفوی نژاد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و وضعیت آبرسانی به روستاهای استان بیان داشت: 951 روستا تحت پوشش آبرسانی شرکت است که 748 روستا بالای 20 خانوار است. وی با اشاره به آبرسانی پاسگاه های و بازارچه های مرزی به پراکندگی روستاها و مسافت زیاد بعنوان مشکل و چالش نام برد و گفت: خط انتقال در استان 4200 کیلومتر است و شبکه توزیع در استان 3000 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی بیان داشت: تعدد ایستگاه پمپاژ، 359 برای 130 هزار مشترک یکی از چالش های ما در استان است که نگهداری و تعمیر آنها نیاز به اعتبار دارد.

رییس سازمان تصریح کرد: آب اولین اولویت استان است و باید سیاستی اتخاذ نمود تا تقسیم کاری در استان صورت بگیرد و با هم افزایی دستگاههای مرتبط بیشترین نتیجه را گرفت. وی بر استفاده از مشارکت بسیج و دهیاری ها در تأمین آب روستائیان اشاره و پیشنهاد کرد ضمن انتقال هم پیوندی ها به سازمان، طرح ها و پروژه های موفق سایر استانها احصاء شود و برنامه ها و طرح های دارای اولویت در ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

پورعیسی ضمن اعلام همکاری در حوزه پژوهش و تحقیقات درخواست کرد پروژه های تحقیقاتی دارای اولویت شرکت آب و فاضلاب روستایی به سازمان اعلام شود. وی بر نگاه کلان در سیاستگذاری و مشارکت اجتماعی در حوزه آب تأکید کرد.