چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 248

File0101

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ محمدباقر نوبخت معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور در اولين نشست روساي سازمان‌هاي مديريت و برنامه‌ريزي استان‌ها درسال جاري اظهار داشت: با توجه به مسؤليت و رسالت تاريخي سازمان برنامه و بودجه كشور در اداره كشور ، با وجود تمام محدوديت‌هاي بودجه‌اي، مضیقه های منابع مالي،  تحريم و بدون نگران‌كردن مردم، وظايف و مأموريت‌هاي خود را ايفا مي كند.


وی  توان مدیریتی و میزان توفیق در واگذاري طرح‌هاي عمراني و اتمام طرح‌هاي اولويت‌دار نيمه‌تمام را ملاك ارزيابي مدیران استانی عنوان نمود و افزود:با توجه به تمام شرايط حساس و تاريخي كشور و مضیقه مالي و اقتصادي، راهي جز اولويت بندي برنامه‌ها نداريم .
نوبخت در ادامه سخنان خود گفت: درشرايطي كه چاره‌اي جز تقليل هزينه‌هاي جاري نداريم، اما در عين حال به تمام مسؤلان اجرايي تأكيد شده كه در پرداخت حقوق كاركنان خدوم دولت، نبايد حتي يك روز هم تأخير بيفتد.

رییس سازمان برنامه و بودجه در بخشي از سخنان خود در مورد پروژه‌هاي عمراني تصريح كرد: ۸۰ هزار پروژه در دست اجرا وجود دارد و این در حالی است که حجم پروژه‌هاي نيمه‌تمام هم فزوني مي‌گيرد، از اين رو از مدیران استانی درخواست نمود سند توسعه استان را با جديت دنبال كنند و سند آمايش سرزمين را در برنامه‌ريزي‌ها به دقت لحاظ نمايند و اهداف كمي را با همين محدوديت منابع، هدفمند پي‌گيري و دنبال كنند.

نوبخت اظهار داشت: اقتصاد كشور مجموعه عظيمي از كارهاي زير بنايي اقتصادي است و ما وظيفه داريم بدون محافظه كاري و بدون واهمه از بدگويي‌ها و تخريب‌ها، محكم و استوار به راهمان ادامه دهيم.  وي افزود: ما همواره نگاه و نگرش كارشناسي را در انجام امور و وظايف مد نظر داريم و به همين دليل كارهايي كه انجام مي‌دهيم بايد مانا و ماندني باشند كه اتصال دو استان به شبكه ريلي كشور از آن جمله بود.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت : از ۳۸۶ هزار ميليارد تومان رقم بودجه سال۱۳۹۷، صددرصد آن محقق و در عين حال كه توانستيم منابع و مصارف را به درستي مديريت كنيم، بيش از ۵۴ هزار ميليارد تومان اعتبارات عمراني را هم پرداخت كرديم.