سه شنبه     01/مهر/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 437

IMG 1550

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان به منظور بررسی وضعیت برق رسانی بازارچه مرزی ماهیرود با رییس سازمان، چهارشنبه 98/3/22 دیدار کرد.

شرکاء ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شرکت برق گفت: در خراسان جنوبی بدلیل وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت، خدمت رسانی با مشکل مواجه است بطوریکه میانگین کشوری در برق رسانی به ازای هر مجتمع 16 متر و این در حالی است که در خراسان جنوبی 36 متر است.

وی از عدم صنعتی بودن استان و سکونت 50 درصد مشترکین در روستاها و تعرفه پایین روستایی را از دلایل درآمد پایین عنوان کرد و افزود: به رغم مشکلات موجود شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی یکی از شرکت های ممتاز در بین شرکت های برق کشور است.

وی از پائئین تر بودن شاخص های پرت و خاموشی از میانگین کشوری خبر داد و آن را مرهون تلاش نیروی انسانی شرکت دانست.

پورعیسی، رییس سازمان با تأکید بر خط انتقال برق به بازاراچه های مرزی، با قول مساعدت، شروع پروژه را درخواست نمود.

وی گفت:  باید ظرفیت سرمایه گذاری را در استان بالا برد و از بخش خصوصی در راستای برق رسانی به معادن استفاده نمود. پورعیسی افزود: لازم است در بحث مبلمان شهری کارهای ابتکاری انجام شود.

رییس سازمان درخواست نمود برآوردی از شهرستانها به سازمان داده شود تا در کمیته شورای برنامه ریزی شهرستان مطرح شود. وی ضمن تأکید بر استفاده از انرژی خورشیدی بیان داشت: از کمیته امداد برای استفاده از انرژی خورسیدی در روستاهای تحت پوشش پیگیری خواهیم کرد.