پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 122

IMG 1403

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان؛ علی شفیعی، فرماندار شهرستان بشرویه و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان با مجید پورعیسی، رییس سازمان، سه شنبه 98/3/21 دیدار و گفتگو کرد.

شفیعی بااشاره به ساختار و فعال تر بودن بخش کشاورزی به نسبت سایر بخش ها گفت: در شهرستان بشرویه بدلیل عدم وجود زیرساخت های لازم به وِیزه راه، اعتبارات شهرستان در این بخش هزینه می شود و این در حالی است که حتی یک کیلومتر راه شریانی در محدوده راههای اصلی استان وجود ندارد.

وی به عدم اتمام  پروژه مجتمع فرهنگی شهرستان پس از 15 سال اشاره و در خصوص بیمارستان بشرویه گفت: بیمارستان بشرویه از سال 90 شروع و تا سال 95 اعتبار دریافت کرده است، اما از سال 96 به بعد موافقت نامه آن به رغم عدم اتمام حذف گردید. شفیعی افزود: در سفر ریاست جمهور به شهرستان سربیشه اعتباری برای آن در نظر گرفته شد که متأسفانه تخصیص پیدا نکرد.

مجید پورعیسی، رییس سازمان  گفت: سعی داریم که مطالبات کشوری را پیگری و اخذ کنیم ، بدنبال آنیم که هر شهرستان امکانات اولیه از جمله استخر را بدلیل مباحث دانش آموزی داشته باشد. وی در خصوص برخی پروژهای رها شده تصریح کرد: در صورت امکان باید به بخش خصوصی واگذار و تلاش شود معین ها، نهادها و بنیادها را به صحنه بیاوریم.

رییس سازمان در خصوص پروژه های مورد اختلاف با دستگاههای اجرایی پیشنهاد داد با برگزاری نشستی متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و کارشناسان سازمان موارد مورد اختلاف رفع و پروژه به سرانجام برسد.

پورعیسی ار فرماندار شهرستان درخواست نمود بین پروژه های شهرستان اولویت بندی و در سالجاری تعدادی از آنها را به اتمام برساند و با ایجاد انگیزه از بخش خصوص ی و خیرین کمک گرفته شود. وی از سفر خود به تهران و پیگیری مطالبات شهرستان از جمله احیای مجدد بیمارستان بشرویه در ردیف لایحه بودجه 99 و تأمین اعتبار آن از محل پروژه های مصوب سفر ریاست جمعور،در هفته آینده خبر داد.