یکشنبه     19/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 498

image 2019 6 9 13 40 56 689 wSh

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جلسه بررسی تفاهم نامه احداث 10 هزار واحد مسکونی محرومین در استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، رییس سازمان و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط، یکشنبه 98/3/19 برگزار شد.

آسمانی مقدم، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن ساخت 5 هزار واحد را تعهد کرده و تا کنون هزار و 620 خانوار نیازمند در 278 روستای استان شناسایی و 865 پرونده تشکیل شده است. آسمانی مقدم افزود: از این تعداد 168 متقاضی برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند که  89 نفر موفق به عقد قرارداد با بانک عامل شده اند.

سلم آبادی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی گفت: 12 هزار و 220 خانواده مددجو در استان یا مسکن ندارند یا خانه های شان غیر مقاوم است. وی افزود: 7 هزار و 202 خانواده در اولویت ساخت مسکن هستند اما تعهد کمیته امداد ساخت 5 هزار واحد است که کار شناسایی و تشکیل پرونده این افراد به پایان رسیده است.

میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بيان اينکه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکوني محرومين در استان فرصتي طلايي است که مسئولان بايد با استفاده از اين فرصت، در حداقل زمان ممكن، امور مربوطه را پيگيري و اجرا نمايند. وی تأکیدکرد: دهیاری ها و شهرداری ها مکلف هستند که پروانه ساخت را رایگان یا با حداقل هزینه صادر کنند، وی از اجرایی شدن مصوبه های سفر نوبخت خبر داد و گفت: بانک ها براي پرداخت تسهيلات ساخت مسکن محرومان، ضمانت سفته زنجيره اي و نيز تضمين سازمان برنامه و بودجه را پشتوانه دارند و هيچ گونه کم كاري در اين زمينه قابل قبول نيست.

وی از مأموریت فرمانداران حسب تأکید استاندار، در شهرستانها خبر داد و گفت: فرمانداران ملزم به تشکیل کمیته ای به منظور شناسایی و تشکیل پرونده محرومان شده اند.

وی تصریح کرد: کار باید به شکل کیفی انجام و نباید طرح های عمرانی به فرد غیرمتخصص واگذار شود اگر سازنده متخصص نباشد،کار به درستی پیش نمی رود. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تأکید کرد، کمیته های زیرمجموعه شورای فنی باید توسط دستگاه های مربوط فعال تر شود و همه مباحث فنی در حوزه ساخت و سازها باید در یک چارچوب فنی، علمی و قانونی پیش برود.

مجید پورعیسی، رئیس سازمان تصریح کرد: شهرداری ها و دهیاری ها محرومان را درگیر هزینه های پروانه ساختمانی نکنند وی با تأکید بر شروع کار از بنیاد مسکن و کمیته امداد درخواست نمود نسبت به ارائه نقشه های تیپ متعدد، تجزیه و تحلیل هزینه ها و ضوابط شناسایی خانواده محرومان اقدام کنند.

گفتنی است يکي از مهم ترين مصوبات و دستاوردهاي سفر نوبخت به استان در سال گذشته، ساخت ۱۰ هزار واحد مسکوني براي محرومان است.