جمعه     16/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 304

E5A1358

E5A1355

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، چهل و هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان چهارشنبه 98/3/1 در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی ضمن اشاره به نقدهایی که بر انواع آسیب ها و کمبودها وجود دارد و می بایست توسط مسئولین پیگیری و در آینده جبران گردد بیان داشت: اگر بخواهیم در خصوص سند راهبردی قرآنی اقدامات ویژه ای انجام دهیم باید از کلیه افراد صاحب نظر کمک بگیریم تا آنچه به تصویب می رسد جامع و کامل باشد. چرا که سند راهبردی فرهنگ قرآنی یک موضوع ویژه است.

وی ادامه داد: انسان یک موجود فرهنگی است به همین دلیل می تواند از قید طبیعت و غریزه آزاد باشد، لذا آنچه سرنوشت انسان را تشکیل می دهد فرهنگ اوست، انسان ها در هر رده و منزلتی که قرار دارند باید فرهنگی برایشان تعریف گردد تا اگر به آن عمل کنند صالح شوند، وقتی ما انسان خواهیم شد که به فرهنگ الهی عمل کنیم.

امام جمعه بیرجند یادآور شد: دشمنان اعتقاد دارند تا زمانی که قرآن در بین جوامع وجود داشته باشد، نمی توانند بر مردم جهان حاکم شوند مگر اینکه آن را از سر راه خود بردارند لذا می کوشند تا فرهنگ قرآنی را نابود کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بر برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی استان به صورت منظم و حضور اعضای اصلی تأکید و خاطر نشان کرد: نباید اینگونه باشد که بگویند شاه بیت کار فرهنگی، اعتبارات است، بلکه شاه بیت آن پیام همه انبیا و اولیاست.

مجید پورعیسی، رییس سازمان ضمن استقبال از سند راهبردی قرآنی بیان داشت: برای تدوین هر سندی می بایست یک برنامه عملیاتی نیز همراه آن باشد، لذا لازم است که از مشارکت کسانی که در تدوین سند نقش داشته اند،  در تدوین برنامه عملیاتی آن نیز استفاده شود.

رییس سازمان در خصوص مباحث اعتباری نیز پیشنهاد کرد، تمامی مباحثی که نیاز به اعتبار دارد توسط شورا تهیه و صحه گذاشته شود و پس از کارشناسی صورت گرفته توسط استانداری به سازمان اعلام شود تا پیگیری لازم صورت گیرد.

پورعیسی سیاست گذاری را از وظایف شوراها دانست و افزود: اگر سیاست گذاری شود که یک فعالیت توسط دستگاهی انجام شود به تناسب وظایفی که آن دستگاه دارد می بایست نسبت به عملیاتی و اجرایی کردن آن اقدام نماید.

E5A1426 1