سه شنبه     08/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 305

image 2019 5 8 9 41 36 717 YGc

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، جلسه کارگروه استانی ایجاد، هماهنگي ، پشتيباني و نظارت بر برنامه هاي بسيج سازندگي استان با حضور استاندار، رییس سازمان، رییس سازمان بسیج سازندگی و اعضاء سه شنبه 98/2/17 ، برگزار شد.

محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی ضمن تاکيد بر خدمات و اقداماتي كه در طول ۴۰ سال گذشته در مناطق مختلف استان صورت گرفته، گفت: بايد از همه ظرفيت هاي موجود در استان براي رفع محروميت هاي باقي مانده در مناطق کمتر برخوردار استفاده شود.

مقام عالی دولت در استان با تأکید بر  اولويت محرومیت زدایي در استان تصريح کرد: به معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري ماموريتي محول شد تا در خصوص رفع محروميت در استان با هم افزايي و هماهنگي دستگاه هاي اجرايي ذي ربط اقدامات و برنامه ريزي لازم را صورت دهد.

وی بر بازنگری و هماهنگی بین واحدهای مختلف تاکید کرد و گفت: باید بین دستگاه های اجرایی در حوزه محرومیت زدایی هم افزایی ایجاد شود

وی ادامه داد: عموماً از مرز به عنوان آسیب و تهدید یاد می شود اما در تلاش هستیم که این رویکرد تغییر کند و نگاه فرصت گونه ای به مرز داشته باشیم.

معتمدیان صدور مجوز واردات دام از مرزهای رسمی و غیررسمی را یک اقدام هوشمندانه در چارچوب قانون دانست و گفت: این امر برای اولین بار با هماهنگی مرزبانی، گمرگ و سایر نهادهای مربوطه انجام گرفته که الگوی خوبی بود اما نیازمند روان سازی و تسهیل بیشتر است. 

وی با تاکید بر اینکه ورود دام مولد از اولویت ها است گفت: برای خرید شتر و دام سبک نیز باید از محل اعتبارات بانکی استفاده کرد تا مردم بتوانند از وام های خرد در این زمینه بهره مند شوند. 

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: اهتمام به این موضوع باعث ماندگاری مردم عشایر و روستاهای مرزنشین می شود که مستقیم با تأمین امنیت پایدار مرتبط هستند. 

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در خصوص سوخت مرزنشینان گفت: این موضوع یک امکان قانونی بود که قبلاً به خوبی در استان استفاده نشد اما اکنون شاهد تحول خوبی در حوزه مرزنشینان به ویژه روستاهای خالی از سکنه هستیم. 
معتمدیان بیان کرد: دومین مرحله سود ناشی از صادرات سوخت نیز به حساب مرزنشینان استان واریز شده و در تلاش هستیم هر ماه سوخت به افغانستان بفروشیم تا هم کمکی به معیشت مرزنشینان باشد و هم به دولت کمک شود. 
وی با بیان اینکه در این زمینه اختیارات ویژه ای به استان ها داده شده تا شاهد تحول صادرات سوخت در مناطق مرزی باشیم گفت: امید است با رویکرد فعلی ماندگاری مردم، روستاییان و عشایر در مناطق مرزی و عمقی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار خراسان جنوبی بر تخصصی تر شدن جلسات و کارگروه ها تأکید کرد و افزود: باید بررسی صورت گیرد که مدیران مرتبط با دستور کار، به کارگروه ها دعوت شوند تا خروجی جلسات نیز عملیاتی باشد. 
وی با اشاره به لزوم حمایت از گروه های جهادی و تقویت فرهنگ جهادی بین جوانان گفت: در این زمینه باید دانشگاه های استان نیز پای کار باشند تا بتوانیم این روحیه و فرهنگ را نهادینه کنیم.