چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 351

IMG 0283

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار گردید.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان این مطلب که برای تکمیل زیرساختهای استان خراسان جنوبی با توجه به ظرفیتها، نیاز به توجه جدی می باشد افزود: مقرر شده است طی برنامه ریزی 2 ساله تعداد 20 پروژه به مبلغ 940 میلیارد تومان تأمین گردد که در این راستا 60 میلیارد تومان در بخش آموزش و پرورش، 10میلیارد تومان در بخش ورزش، 32 میلیارد تومان در بخش فرهنگ وگردشگری، 115 میلیارد تومان در بخش عمران شهری و روستایی، 120 میلیارد تومان در بخش منابع آب، 43 میلیارد تومان در بخش کشاورزی و560 میلیارد تومان برای بخش حمل و نقل پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف موضوع بند الف تبصره (18) قانون بودجه نیز برای تولید و اشتغال نیز مبلغ 700 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

نوبخت در ادامه از احداث 10 هزار واحد مسکونی برای افراد کم درآمد با اختصاص اعتبار 500 میلیارد تومان با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر دادند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشی دیگر از سخنانش بیان نمود: در راستای مصوبات و طرح مشکلات مطرح شده در جلسه فعالان اقتصادی در شرکت کویر تایر، از اختصاص ۲۰۰ ميليون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملي به اين استان برای طرح هاي داراي توجيه اقتصادي اختصاص یافت.

IMG 0266