پنج شنبه     28/شهریور/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 174

IMG 9861

     به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، هفتمین  جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان چهارشنبه 01/12/97 با حضور استاندار، نماینده مردم شریف سرایان، فردوس، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی، رییس سازمان، فرمانداران و اعضاء برگزار شد.

    در این جلسه توزیع پیشنهادی اعتبارات جزء (18)ردیف (550000) قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در سال 1397 به تفکیک شهرستان، دستورالعمل بازنگری سند توسعه شهرستانها، نتایج مطالعات آمایش استان در بخش آب و نیز درخواست اخذ مجوز برگزاری همایش استانی خیرین مدرسه ساز مطرح گردید.

   آرین، رییس سازمان و  دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان ضمن اشاره به نحوه توزیع شهرستانی اعتبارات جزء (18)ردیف (550000) قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در سال 1397 افزود؛ با توجه به پتاتسیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در استان بخشی از این اعتبار را به استناد تبصره 3 ذیل بند (ب) ماده (31) احکام دائمی برنامه های توسعه ای کشور، به افزایش سرمایه این صندوق در سطح استان اختصاص داده شده است.

   موضوع توزیع پیشنهادی اعتبارات جزء (18)ردیف (550000) قانون استفاده متوازن از امکانات کشور در سال 1397 به تفکیک شهرستان پس از ارائه نظرات اعضاء با کسب 23 رأی موافق از مجموع 24 رأی ماخوذه به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسید.

   معتمدیان، استاندار خراسان جنوبی و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در ادامه ارائه نتایج مطالعات آمایش استان در بخش آب، با بيان اين مطلب که در اجراي سند آمايش سرزميني استان به دنبال اين هستيم تا رابطه بين دانشگاه و دستگاه هاي اجرايي برقرار و بيش از پيش تقويت گردد، افزود؛ نظر دانشگاهيان در حل مسائل عمده استان بايد مورد توجه قرار گيرد و يکي از مهمترين مواردي كه مي تواند پيشنهادات و نظرات كارشناسان دانشگاهي در پيشبرد اهداف توسعه اي موثر باشد طرح آمايش سرزمين است كه توسط تيمي مجرب و ارزشمند از دانشگاهيان استان تهيه شده است.

وی در رابطه با موضوع درخواست اخذ مجوز برگزاری همایش استانی خیرین مدرسه ساز از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان به برگزاری همایش هاي مختلف توسط دستگاه هاي اجرايي اشاره کرد و يادآور شد؛ با توجه به شرايط کشور و محدوديت هاي بودجه بايد صرفه جويي لازم در برگزاري اين همايش ها انجام شود.

   فلاح، رییس گروه آمایش، بهره وری و برنامه ریزی سازمان، ضمن ارائه دستورالعمل بازنگری سند توسعه شهرستانها اظهار داشت؛ به دلیلی تغییرات ایجاد شده در قوانین مانند قانون برنامه ششم، استفاده از تجارب گذشته و روش های برنامه ریزی جدید، تاثیر اقدامات و فعالیت های صورت گرفته بر وضعیت شاخص های شهرستان ها، تغییر شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در سطح ملی و بین المللی باید اسناد موردبازنگری مجدد قرار گیرد.

رییس سازمان و دبیر شورا، پس از تشریح دستورالعمل بازنگری اسناد توسعه شهرستانها اظهار داشت؛ ازین پس سعی ما بر این خواهد بود که با حمایت فرمانداران محترم و سعی و تلاش گروه برنامه ریزی سازمان و همکاری کارشناسان دستگاههای اجرایی استان بتوانیم در اولین ماههای سال آینده اسناد توسعه 11 شهرستان را در صحن شورای برنامه ریزی وتوسعه استان ارائه و جهت توزیع اعتبارات سال 1398 از این اسناد بهره مند گردیم.