چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 291

photo5967659232054587273

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: هفتمین جلسه شورای معادن استان با حضور استاندار، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان و اعضا برگزار شد.

سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: 70 درصد اختیارات شورای معادن  با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به استان ها واگذار شد. وی خراسان جنوبی را در رتبه دوم برگزاری جلسات شورای معادن دانست و افزود:  خراسان جنوبی علاوه بر ظرفیت های معدنی از ظرفیت های علمی بالا در این حوزه  نیز برخوردار است و استان اولین هاست؛ بعنوان مثال اولین و بیشترین ذخیره زغال سنگ، اولین و بزرگترین کارخانه منیزیت، نخستین کارخانه آندالوزیت و نخستین معدن مس در این استان واقع شده است.

سرقینی در ارتباط با توسعه مکانیزاسیون حوزه معدن به ویژه زغال سنگ طبس گفت: برای حل این مشکل از محل یارانه اندک وزارتخانه یاری خواهیم نمود. وی در خصوص ورود ماشین آلات با معافیت مالیات گفت:  امسال 270 دستگاه ماشین آلات سنگین وارد کشور شده است و هر معدنکار متناسب با معدن و نیاز خود امکان وارد نمودن ماشیین آلات با معافیت مالیاتی راخواهد داشت. وی در پایان توجه بیشتر به حوزه معدن استان را از استاندار خراسان جنوبی درخواست نمود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: با توجه به تنوع و پتانسیل های معدنی در استان و با امعان نظر به مصوبات جلسات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی، توجه به اکتشاف و فرآوری معدنی از راهبردهای توسعه استان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.