جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 379

 

کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: پنجمین کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با حضور سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری ، معاونت برنامه ریزی و بودجه سازمان و دیگر اعضاء برگزار شد. در این جلسه گزارش طرح ساماندهی کودکان کار و متکدیان بر اساس بند 5 و 6 مصوبه چهارمین جلسه کارگروه ، ارائه برنامه های دستگاهها به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راستای ایجاد نشاط اجتماعی بر اساس بند 12 مصوبه چهارمین کارگروه اجتماعی و فرهنگی و ارائه نرم افزار مجازیار ( طرح ملی سواد رسانه ای ) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتي و اجتماعي استانداری ، که در پنجمين جلسه کارگروه فرهنگي و اجتماعي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: در حال حاضر افرادي تحت عنوان کودكان كار در شهر حضور دارند كه علاوه بر تكدي گري و زباله گردي به كارهاي ديگري نيز مشغول هستند.
حسني مقدم، ادامه داد: بايد بين کودکان كار ، متكديان و زباله گردها تفكيك قائل شد تا بتوان بهتر و مناسب تر براي آنها برنامه ريزي كرده و تصميمات لازم را اخذ نمود.
رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی ، ضمن تشکر از خدمات و اقداماتي که از سوي دستگاه هاي عضو اين كارگروه به انجام رسيده ، افزود: نسبت به آمار و اطلاعاتي كه از ساير استان ها در دست است ، خراسان جنوبي در وضعيت مناسبي قرار دارد كه بيان گر تلاش و هميت دستگاه ه هاي اجرايي ذي ربط است؛ از طرفي اين آمار آن قدر زياد نيست كه رفع معضلات و مشكلات مربوط به اين آسيب اجتماعي و پديده نازيبا از توان دستگاه هاي اجرايي استان خارج باشد.
حسنی مقدم، با بیان اینکه بايد از ظرفيت همه دستگاه هاي اجرايي در پاک سازي استان مان از پديده متکديان و زباله گردها استفاده كنيم، افزود: طبق اعلام مسئولين ذي ربط در مركز ، بيرجند جزو پاكيزه ترين شهرهاي كشور است ؛ از اين رو با توجه به اين امر و نيز با عنايت به پشتوانه هاي بالاي فرهنگي مردم اين منطقه ، لازم است تا تلاش و جديت بيشتري دراين رابطه به خرج داده شود.
سرپرست معاونت سیاسی ، امنیتي و اجتماعي ، فرهنگ سازي و اطلاع رساني درست و موثر را از ملزومات مهم در اين رابطه ذکر کرد و افزود: مي توان با فرهنگ سازي مناسب و آگاه سازي خانواده ها و افزايش معلومات عمومي جامعه، تا حد زيادي از بروز اين پديده در جامعه جلوگيري کرده و آن را از بين برد.
حسنی مقدم، تصریح کرد: یکي ديگر از موارد مهم و مورد نياز ، انجام اقدامات علمي و مبتني بر پيشرفت هاي روز است که در اين رابطه دانشگاه بيرجند و ساير مراكز علمي و دانشگاهي مي توانند به كمك اين كارگروه آمده و با انجام پژوهش هاي كاربردي راهكارهاي اجرايي را ارائه نمايند.