پنج شنبه     15/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 381

شورای اداری در شهرستان نهبندان برگزار شد

شورای اداری در شهرستان نهبندان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: با حضور استاندار ، رئیس سازمان ، نماینده شهرستان های نهبندان و سربیشه ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار و مدیران ادارات شهرستان جلسه شورای اداری برگزار شد.در این جلسه در خصوص مصوبات سفر و تعيين تکليف مشکلات مردم تصميماتی گرفته شد.
معتمدیان استاندار خراسان جنوبي در جلسه شوراي اداري شهرستان نهبندان گفت: مديران بايد در سفرهاي شهرستاني خود اجرايي و عملياتي تر وارد شوند.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه جذب اعتبارات ملي از طريق وزارت خانه ها، يکي از اولويت هاي كاري مديران است، خاطرنشان كرد: مديران تلاش كنند در راستاي جذب اعتبارات ملي، حضور وزار و معاونين آنها در استان را فراهم كنند تا در تكميل پروژه هاي استاني موثر باشد.
معتمدیان، با بیان اینکه در ۴۰ ساله گذشته نظام جمهوري اسلامي خدمات خوبي در اين شهرستان انجام داده است بيان کرد: وجود خشکسالي، مشكلات بيكاري و معيشتي را براي مردم اين شهرستان ايجاد كرده است كه در يك زمان بندي مشخص و با بسيج كردن امكانات استاني و ملي مشكلات مردم را به ويژه روستاييان حل كنيم.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه کمترين پروژه هاي سطح کشور متعلق به خراسان جنوبي است، يادآورشد: بودجه استان را بايد بر اساس اولويت ها تخصيص دهيم. 
معتمدیان ادامه داد: در مناطق محروم، فرصت سوزی ها زیاد است که از همه مديران ، مسئولان استاني و شهرستاني انتظار داريم که توان مضاعفي براي رفع مشکلات گذاشته تا شرمنده مردم نشويم.
وی خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی با ضرایب امنيتي بالايي که می باشد، استان از امنيت پایدار دارا میباشد.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه ماندگاري مردم در مرزها موجب امنيت پايدار خواهد شد، ادامه داد: توجه دولت و مجلس موجب شده تا طرح انتقال آب از درياي عمان از طريق سه استان در خراسان جنوبي اجرایی شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، افزود: ۹۹ ميليون دلار در جذب سرمايه گذاري خارجي رقم ناچيزي است و علت اين ميزان جذب، نبود زيرساخت هاي مناسب براي جذب سرمايه گذار مي باشد.
وی تاکید کرد: خراسان جنوبی مي تواند به عسلويه معدني تبديل شود و شهرستان نهبندان يکي از اولويت هاي ما است.
استاندار خراسان جنوبی، با تاکید براینکه توسعه همه جانبه استان بايد در اولويت همه به ويژه رسانه ها باشد، بيان کرد: با وجود مردم ولايت مداري كه در استان داريم مي توانيم با زمان بندي مشخص و همكاري با يكديگر به توسعه دست يابيم. 
مقام عالی دولت در استان، با اشاره به تعداد معادن زیاد شهرستان نهبندان، تاکید کرد: با خام فروشي نبايد اين سرمايه ها را از دست بدهيم. 
استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان ساخت: شرکت توزیع برق استان در خصوص تامین برق منطقه شاهکوه ماموريت ويژه دارد.