جمعه     16/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 287

جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان : جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري با حضور معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان و اعضاء برگزار شد. ، در این جلسه عابدی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع اظهار داشت: توليد دانش بنيان بنه (پياز) زعفران به روش مکانيزه براي افزايش عيار پياز گل زعفران اقدام بسيار بزرگي است؛ از اين رو بايد تلاش كنيم تا زعفران با كيفيت بالا و متناسب با شرايط آب و هوايي منطقه توليد شود.
عابدي، از سفر معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري در آينده اي نزديک به خراسان جنوبي خبر داد و افزود: دستگاه‌هاي اجرايي در اين سفر براي جبران عقب‌ماندگي‌ها تلاش کنند تا بتوانند بخشي از عقب ماندگي هاي استان را از طريق جذب اعتبارات جبران نمايند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع ، طرح توليد سرکه عناب را يکي از طرح‌هاي با ارزش استان دانست و خاطر نشان ساخت: بايد تلاش کنيم تا آثار و فوايد محصول عناب به گوش مردم برسد و ترغيب به خريد عناب گردند.
عابدی ، تصریح کرد: مبلغ ۷ میليارد و ۱۰۰ ميليون تومان طرح در کوتاه‌ترين زمان براي کارگروه آورده شده تا در سفر معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري به استان مورد رسيدگي قرار گيرد كه بسيار ارزشمند است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع ، با بيان اينکه شايد برخي از طرح‌ها در سفر معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري ريزش داشته باشند، ادامه داد: اين طرح‌ها با همت نخبگان استان انجام شده لذا بايد توسط بنياد نخبگان استان نيز پشتيباني شوند.
عابدی ، با بیان اینکه ۳۰ طرح توسط نخبگان، دانشگاهيان و کارشناسان دستگاه هاي اجرايي به کارگروه آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان ارائه شده است، اظهار داشت: از اين تعداد ۱۴ طرح منتخب هستند كه هفت طرح در اولويت اول و هفت طرح نيز در اولويت دوم قرار دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع ، در پايان ابراز اميدواري کرد؛ اين سفر نيز به مشابه اقدامات شايسته گذشته، شادي و اميد را به جامعه علمي استان تقديم نمايد.