چهارشنبه     14/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 283

جلسه شورای ترافیک استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: جلسه شورای هماهنگی شورای ترافیک استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ، مدیر فنی و اجرایی سازمان و اعضاء برگزار شد. معاون هماهنگی امور عمرانی بیان داشت :بيرجند به عنوان مرکز استان در مباحث و موضوعات ترافيكي بايد به صورت ويژه مورد توجه قرار گيرد تا مشكلاتي كه امروز شهرهاي بزرگ با آن مواجه اند گريبانگير اين شهر نشود.
علوي مقدم، انجام کارهاي فرهنگي و اطلاع رساني حوزه ترافيک را مورد تاكيد ويژه قرار داد و افزود: دستگاه هاي متولي در اين زمينه از جمله آموزش و پرورش،صداو سيما،پليس و ... بايد با يك كار جمعي با آگاه سازي عمومي و اطلاع رساني مناسب در خصوص رعايت قوانين و مقررات رانندگي و ارتقاء فرهنگ ترافيك در جامعه بيش از پيش تلاش كنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی ،با بيان اينکه اين فرهنگ سازي بايد از سنين پايين و در رده هاي مختلف سني انجام شود،افزود: قطعاً انجام کار فرهنگي نيازمند وقت و زمان است،اما بعد از اينکه به نتيجه مورد نظر رسيد تا هميشه ادامه خواهد داشت.
علوی مقدم، با تاکید بر اینکه براي موضوعات ترافيکي بايد برنامه ريزي جدي تري داشته باشيم ، افزود: در اين زمينه بايد پيش بيني هاي بلند مدتي صورت گيرد از اين رو در بخش هاي مختلف از جمله ساخت و سازها،احداث بيمارستان ،مدارس و اماكن عمومي مباحث و موضوعات ترافيكي بايد به صورت ويژه لحاظ شده و مورد توجه قرار گيرند.
معاون هماهنگی امور عمرانی ، با بيان اينکه در حال حاضر مشاور ترافيکي شهر بيرجند با همکاري شهرداري بيرجند در حال كار است،اظهار داشت: دستگاه هاي ذي ربط بايد هر اقدامي را در شهر بيرجند با هماهنگي و اطلاع مشاور ترافيكي شهر بيرجند به انجام برسانند تا از موازي كاري و هدر رفت منابع و امكانات جلوگيري گردد.