یکشنبه     06/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 249

کمیسیون اجرایی مدیریت ایمنی و حمل و نقل استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي ، که در جلسه کميسيون اجرايي مديريت ايمني حمل و نقل استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: با توجه به شرايطي که امروز در حوزه تصادفات درون و برون شهري وجود دارد مي توان با فرهنگ سازي و اطلاع رساني مناسب و كافي از بروز بسياري از تصادفات جلوگيري كرد.
علوي مقدم ، به عوامل مهم در بروز تصادفات اشاره کرد و ادامه داد: انسان ، راه و وسيله نقليه سه عامل مهم و موثر در بروز تصادفات درون و برون شهري هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی ، به ابلاغ ضوابط و مقررات جديد در حوزه حمل و نقل اشاره کرد و ادامه داد: بايد تصميمات در حوزه حمل و نقل بر اساس ضوابط و مقررات و اعلام نياز مردم در حوزه حمل و نقل تا حصول نتيجه دنبال شود.
علوی مقدم، نظارت و کنترل بر اجرای قوانین و نيز عوامل مهم بروز تصادفات از جمله نيروي انساني ، مسير و وسيله نقليه اشاره کرد و ادامه داد: اين نظارت ها مي تواند در ابعاد فيزيکي و مجازي باشد؛ اين در حاليست كه پليس راه در كنار اداره كل حمل و نقل جاده اي و ساير دستگاه هاي ذي ربط مي توانند در اين زمينه بسيار مهم و تاثيرگذار عمل كنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی ، ضمن تاکيد بر فرهنگ درست استفاده از وسيله نقليه و رعايت مقررات راهنمايي و رانندگي ، گفت: مي توان با اطلاع رساني درست و نيز آگاه سازي عمومي و اطلاع رساني هاي دقيق و مناسب از بروز بسياري از حوادث و تصادفات جلوگيري کرد.
علوی مقدم؛ خاطر نشان ساخت: رسانه ملی در کنار سایر رسانه هاي ديداري و شنيداري و روزنامه ها و نيز دستگاه هاي فرهنگي و آموزشي از جمله آموزش و پرورش و نهادهاي فرهنگي مي توانند در اين زمينه دستگاه هاي تخصصي ذي ربط در اين زمينه را ياري و کمک نمايند.
معاون هماهنگی امور عمرانی ، به کمبود منابع و اعتبارات در اين بخش اشاره کرد و ادامه داد: برغم تمامي کمبودها و تنگناهايي كه وجود دارد تلاش ها و اقدامات مناسبي از حيث نصب علائم ، ايمن سازي راه ها ، رفع نقاط حادثه خيز ، آشكارسازي نقاط پرتصادف و... از سوي متوليان امر به انجام رسيده كه قابل تقدير است. در این جلسه عباسی مدیر نظام فنی واجرایی سازمان شرکت داشت.