جمعه     09/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 377

 برنامه ریزی و توسعه استان بیرجند 1

 برنامه ریزی و توسعه استان بیرجند 2

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛  حضور نمکی معاون امور علمی،فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور ، استاندار، رییس سازمان ، اعضا ، مدعوین و اصحاب رسانه  در شورای برنامه ریزی و توسعه استان. نمکی، معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان نیروی انسانی استان را از ظرفیت های ارزشمند خراسان جنوبی دانست و افزود: این ظرفیت از دیگر سرمایه های استان ارزشمند تر است و ما روی آن به طور ویژه حساب کرده ایم.

ایشان اظهار داشت؛ با مشارکت سرمایه گذار در بخش خصوصی به ویژه در صنعت گردشگری و جاذبه های توریستی به خصوص اکوتوریست در منطقه، به جز مناطق حفاظت شده، در دیگر موارد می توانیم با دعوت از بخش خصوصی به فعالیت های اقتصادی رونق بخشیم.

نمکی بیان داشت دستاورد های آموزش عالی کشور  بسیار زیاد است اما این آموزش متناسب با نیازهای کشور نیست و باید در آن بازنگری شود.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به اهمیت مدیریت در هزینه های نظام سلامت اظهار داشت با برنامه ریزی در  4  رکن طرح تحول سلامت شامل پزشک خانواده، راهنمایان بالینی، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک می توان مشکلات حوزه سلامت را به حداقل رساند.

نمکی همچنین درباره  اختصاص ردیف بودجه ملی به خراسان جنوبي  و نیز سرانه بودجه استان گفت: سرانه استان را پیگیری می کنیم تا در صورت وجود بی عدالتی در توزیع منابع ، جبران شود.

معتمدیان، استاندار و رییس شورای برنامه ریزی و توسعه استان  با بیان این مطلب افزود؛ خراسان جنوبي برغم دارا بودن ظرفيت ها و پتانسيل هاي فراوان در ابعاد مختلف، از توجه ملي محروم مانده و اين امر اين استان را در شاخص هاي مختلف عقب نگه داشته است.

ایشان با اشاره به سفر معاون امور علمی، فرهنگي و اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اظهار داشت؛ اميد است اين سفر منشاء آثار و بركات فراوان براي استان باشد.
مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه خراسان جنوبي سومين استان پهناور کشور است، بیان داشت؛ اين استان با دارا بودن بالغ بر ۷۶۰ هزار نفر جمعيت بيست و هشتمين استان از حيث جمعيتي محسوب مي شود؛ اين در حاليست که در بسياري از شاخص ها از ضعف ها و عقب ماندگي هاي تاريخي رنج مي برد.

طی این جلسه دستگاههای اجرایی در بخش علمی، فرهنگی و اجتماعی اهم مسائل، مشکلات و چالشهای بخش خود را ارائه نمودند.