جمعه     16/خرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 307

IMG 8937IMG 8937IMG 8937

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  امروز شنبه مورخ 24/09/97 ، آرین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، فرنگی مدیر آموزش و پژوهش سازمان به همراه عقیلی پور رییس سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فن آوری سپاه انصار الرضا از فعالیت های انجام شده در این مرکز بازدید بعمل آوردند. در این بازدید ابتدا عقیلی‌پور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی  به توضیحاتی به شرح ذیل پرداخت: سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری مانند سایر اقشار بسیج عضو ندارد اما با توجه به اینکه خراسان‌جنوبی مهد علم و فناوری بوده تعداد مراجعه کنندگان جهت دریافت حمایت بسیار زیاد است.

    وی افزود: بسیجیان با توجه به نوع ایده و طرح ارائه شده می‌توانند از حمایت‌های کارگاهی و آزمایشگاهی به صورت رایگان در مرکز رشد خلاقیت و نوآوری و در قالب حمایت مالی تا سقف 20 میلیون تومان با توجه به نوع طرح به صورت بلاعوض و تا سقف 500 میلیون تومان در قالب تسهیلات استفاده کنند.   

 مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: در سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری دو مرکز جهت حمایت از مخترعین، مبتکرین و محققین بسیجی وجود دارد.  

   عقیلی پور افزود: یکی از این مراکز، مرکز رشد خلاقیت و نوآوری بوده که این مرکز دارای دو کارگاه مکانیک و الکترونیک است که به صورت رایگان جهت تبدیل ایده به محصول و برای ساخت محصول اولیه در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد.  

   وی تصریح کرد: مرکز حمایت از دیگر مراکز این سازمان است که این مرکز دارای هشت کارگروه تخصصی با عناوین برق و الکترونیک، فیزیک و مکانیک، فناوری زیست، شیمی و مواد، ریاضی و نرم افزار، کشاورزی، عمران و علوم انسانی که اعضای آن از هیئت علمی دانشگاه ها تشکیل شده است.   

 مسئول  سازمان  بسیج علمی پژوهشی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: پس از دریافت طرح در مرکز حمایت و انجام داوری در کارگروه تخصصی حوزه مربوطه، در صورت پذیرش طرح با توجه به مبانی علمی و فنی ارائه شده در قالب یکی از بسته های حمایتی قرار می گیرد.  

   عقیلی پور  گفت: به طرح های آماتور تا سقف 5 میلیون تومان حمایت بلاعوض و در صورت تایید در کارگروه استان و تا سقف 10 میلیون تومان بلاعوض برای طرح های نظامی در صورت تایید در کارگروه سازمان مرکزی تعلق می‌گیرد. 

 مسئول سازمان  بسیج علمی پژوهشی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی افزود: برای طرح های نیمه حرفه ای حمایت تا سقف 20 میلیون تومان به صورت بلاعوض توسط سازمان مرکزی تعلق می‌گیرد. 

   وی یادآور شد: برای تجاری سازی طرح‌های بسیجیان، حمایت تا سقف 500 میلیون تومان در قالب وام در صورت تایید در سازمان مرکزی اعطا می‌شود. 

 حمایت از 139 طرح پژوهشی تاکنون مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: این مرکز از زمان راه اندازی تاکنون از 137 طرح آماتور و دو طرح نیمه حرفه ای حمایت کرده است. 

   عقیلی پور اظهار داشت: از دانش آموزان و دانشجویان نخبه حمایت می‌کنیم و ملاک جهت دریافت حمایت، داشتن ایده یا طرحی نو و جدید بوده و در بسیج علمی شرط سنی و مدرک تحصیلی ملاک نیست.