یکشنبه     06/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 272

IMG 8791IMG 8791IMG 8791IMG 8791

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، اجلاسیه پایانی کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی با پخش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران این کنگره که آبان ماه امسال برگزار شده بود آغاز شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، استان خراسان جنوبی را استانی مؤمن‌خیز و عالم‌پرور خواندند و با تجلیل از سابقه حضور پرشور و مؤثر مردم این استان در نهضت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، گفتند: امروز بزرگداشت شهیدان از بهترین و شریف‌ ترین کارهاست و کشور به آن احتیاج دارد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تهاجم خطیر دشمنان در مسائل معنوی، افزودند: البته رویش‌های انقلاب در سراسر کشور محسوس است و با تلاش و گسترش این رویش‌ها، دشمن در تهاجم به معنویات نیز همچون جنگ سخت،شکست خواهد خورد. ایشان با تأکید بر لزوم برگزاری با کیفیت بزرگداشت شهیدان و ثبت و ضبط خاطرات و شرح احوال آنان، گفتند: شهیدان عزیز در زمان حیاتشان با جان خود وارد میدان دفاع شدند، و امروز با هویت و معنویت خود از کشور و اسلام دفاع می‌کنند، بنابراین دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست و یک حقیقت در حال پیشرفت است.

اجلاسیه با حضور خانواده معظم شهدا، نماینده ولی فقیه در استان، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، استاندار ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندهان نظامی و انتظامی، ائمه جمعه، مدیران و همکاران سازمان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

2  شهید گمنام نیز میهمان ویژه این اجلاسیه بودند. در اجلاسیه نهایی کنگره ملی 2هزار شهید استان خراسان جنوبی، تمبر یادبود و بیش از 100 کتاب ویژه معرفی شهدای استان رونمایی شد.

 سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران صبح امروز در کنگره شهدای استان ضمن رونمایی از تمبر یادبود کنگره 2هزار شهید استان بر این لوح نوشت " بسمه تعالی، همه عزت و اقتدار ملت بزرگ ایران مدیون خون پاک شهیدان گرانقدرمان است".آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی موهوم کرد" بسمه تعالی ، خداوندا گوش همه ما مسئولین را شنوا برای شنیدن پیام شهدا قرار بده".