چهارشنبه     02/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 255

adssqewa2

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی ، بیست و یکمين جلسه کارگروه تخصصي اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان با حضور استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد، استاندار خراسان جنوبی در این جلسهبیان داشت: علاوه بر ۱۱۸ ميليارد تومان طرحي كه در حوزه اشتغال روستايي و عشايري به استان ابلاغ سهميه شده حدود ۱۱۶ميليارد تومان آن پرداخت شده و هم اكنون ۱۸۶۰ طرح با اعتبار ۵۴۵ ميليارد تومان تسهيلات بانكي مورد نياز در بانك هاي استان در نوبت بررسي براي دريافت تسهيلات هستند.
استاندار خراسان جنوبی، روند پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در استان را مناسب ارزيابي کرد و ادامه داد: در اين استان تلاش کرديم به جاي طرح هاي كلان كه عموماً از توان روستائيان خارج بود به سمت طرح هاي خرد و متوسط متناسب با مشاغل روستايي حركت كنيم.
مقام عالی دولت در استان، به افزایش سطح اختیارات استان ها در پرداخت اين تسهيلات اشاره کرد و ادامه داد: اين اختيار در ابتدا از ۲ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان به ۶ ميليارد تومان و در گام بعدي بر اساس گفته شفاهي سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در جلسه استانداران به ۱۰ ميليارد تومان افزايش يافت.
مروج الشریعه، با بیان اینکه اين تفويض اختيار تاثير بسزايي در افزايش سطح پرداختي در استان ها داشت ، افزود: اگر اين روند زودتر انجام مي شد امروزه شاهد ميزان بيشتري از پرداختي ها در کل کشور بوديم.
رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان، به پرداخت بالغ بر ۱۱۶ میليارد تومان تسهيلات اشتغال روستايي و عشايري در استان اشاره کرد و افزود: اين امور همکاري مناسب بانك ها و تلاش شبانه روزي دبيرخانه كارگروه و نيز همراهي دستگاه هاي عضو اين كارگروه را نشان مي دهد كه قابل تقدير است.
مروج الشریعه، یادآورشد: در حال حاضر این مبلغ در بين بالغ بر ۷۰۰ طرح توزيع شده است که بيان گر توجه به معيشت روستائيان و نيز توازن سطح درآمدها آنها با تسهيلات پرداختي و نيز انجام کار کارشناسي در اين زمينه بوده است.
رئیس کمیسیون هماهنگي بانک هاي استان ، به تسهيلات پرداختي از سوي بانک هاي استان در سال ۹۶ اشاره كرد و ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ۲۳۶۱ ميلياردتومان تسهيلات در حوزه اشتغال پرداخت شده كه از اين ميزان تنها ۳۴۳ ميليارد تومان تسهيلات تكليفي بوده ومابقي همگي از منابع داخلي بانك ها پرداخت شده است.
مروج الشریعه، با اشاره به اینکه از این مبلغ ۱۰۷۳ ميليارد تومان در بخش خدمات بوده ، اظهار داشت: بالغ بر ۶۰۰ ميليارد تومان نيز اين ميزان در بخش صنعت، معدن و ساير بخش ها پرداخت شده که نشان دهنده همکاري خوب بانك هاي استان است.
استاندار خراسان جنوبی، به نوسانات نرخ ارز طی ماه های اخير اشاره کرد و ضمن تاکيد بر نظارت بر روند پرداخت تسهيلات ، افزود: علاوه بر نظارت هايي که از سوي ناظرين رسمي وزارت تعاون به انجام مي رسد دفتر بازرسي و مديريت عملكرد استانداري نيز با حضوردر بانك هاي استان روند پرداخت اين تسهيلات را مورد نظارت قرار مي دهند.
مقام عالی دولت در استان، در پایان اظهار داشت : علاوه بر این موارد به فرمانداران شهرستان های تابعه استان نيز ابلاغ شده تا بر روند پرداخت تسهيلات در شهرستان هاي استان نظارت دقيق داشته باشند تا بروز انحراف در اين زمينه جلوگيري گردد.