یکشنبه     29/دی/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 440

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان خراسان جنوبی |‌سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی که ظهر امروز در کارگروه استانی تسهیل و رفع موانع توليد سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: وقتي مشکلات ۵۲ واحد توليدي و صنعتي استان در اين كارگروه بررسي و رفع مشكلات همه آنها با اتفاق نظر و هماهنگي همه دستگاه ها مورد تاييد و تصويب قرار مي گيرد نشان مي دهد اين كارگروه در شرايط مناسبي از خدمت رساني به واحدهاي توليدي قرار گرفته است.
استاندار خراسان جنوبی، هم افزايي و هم پوشاني را مهمترين نياز روز کشور و استان دانست و تصريح کرد: تصويب ۵۲ فقره پرونده در يك جلسه كارگروه نشان دهنده همدلي و مفاهمه مشتركي است كه امروزه بين مسئولين استان در حوزه هاي مالي ، بانكي ، بيمه و تامين اجتماعي، دولتي و بخش خصوصي قرار دارد.
دکتر مروج الشریعه، به تفاهم نامه مشترک بانک مركزی با وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد و افزود: در جلسه ای كه با حضور مسئولين ذي ربط در استان برگزار خواهد شد مشكلات متقاضيان دراين بخش نيز احصاء و در جلسه بعدي كارگروه توسط دبيرخانه ارائه گردد.
مقام عالی دولت در استان ، با بیان اینکه مشکلات دريافت کنندگان تسهيلات در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد استان نيز بايد احصاء و ارائه گردد، افزود: بعد از احصاء مشكلات ، پيشنهادات كاربردي و اجرايي براي حل اين مشكلات نيز به جلسه بعدي كارگروه ارائه شود.
مروج الشریعه، حفظ تولید و اشتغال موجود را مورد تاکید قرار داد و افزود: همه ما بايد تلاش کنيم تا با شناسايي راهکارهاي مختلف و استفاده از تمام ظرفيت هاي دراختيار براي حفظ وضع موجود در حوزه هاي توليد و اشتغال تلاش كنيم.
رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان ، با بيان اينکه اقداماتي که در اين حوزه صورت مي گيرد بايد به نحو مطلوب و مناسب به اطلاع مردم برسد ، افزود: رسانه ها در اين زمينه نقش بسيار مهمي بر عهده دارند از اين رو مطبوعات و اصحاب قلم بايد در كنار نقد منصفانه اي كه به انجام مي رسانند خدمات و اقداماتي كه در اين رابطه صورت مي گيرد مشابه تصميمات و مصوبات اين جلسه را نيز به شكل شايسته اي منعكس نمايند.
مروج الشریعه، اشاعه و نشر فرهنگ امید و امید بخشي به آينده در جامعه را از اهم موارد در اين شرايط برشمرد و يادآورشد: در شرايطي که دشمنان براي ايجاد ياس و نااميدي در جامعه تلاش مي کنند رسانه ها بايد با انعکاس خدمات و اقدامات دولت در حوزه هاي مختلف زمينه هاي نا اميدي را از بين برده و مردم را به آينده نظام و كشور اميدوار سازند.
مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه دولت با تمام توان در کنار توليدکنندگان ايستاده است، گفت: موسسات مالي در كنار بخش دولتي با افزايش ريسك براي كمك به توليدكنندگان وارد عمل شده و دراين راه از هر امكاني براي حفظ توليد و گسترش آن استفاده مي كنند.
مروج الشریعه، تولیدکنندگان، فعالین اقتصادي و صادرکنندگان را ثروتي بزرگ براي کشور و استان برشمرد و خاطر نشان ساخت: در اين شرايط ، اينكه فرد يا افرادي مبادرت به توليد كرده و در راه رونق اقتصادي كشور و استان تلاش مي كنند بسيار ارزشمند است كه از آنها بايد به عنوان يك ثروت بزرگ ياد كرد.
وی یادآورشد: این شرايط بهترين فرصت براي دولت و بخش خصوصي است تا به اصلاح ساختارها و قوانين و مقررات در حوزه هاي مختلف بپردازند.
این گزارش حاکیست، در این جلسه ۵۲ فقره از پرونده هاي مربوط به واحدهاي توليدي و صنعتي مشکل دار مطرح و نسبت به رفع مشکلات آنها در بخش هاي بيمه ، تامين اجتماعي ، تسهيلات، ماليات و... تصميم مناسب اخذ گرديد.

این جلسه با حضور آرین، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی برگزار شد.