چهارشنبه     22/مرداد/1399 
دسته: اخبار
بازدید: 624

newnews EToolsFile DSC 2244 3edb5f06 33a6 4c0e 982e 0a64b3b5e7ac

.استاندار خراسان جنوبی که در جلسه شورای آموزش و پرورش استان سخن می گفت با بيان اينمطلب افزود: ۲۲ مدرسه عشايري استان از نعمت برق بهره مند خواهند شد و به هر آموزشگاه نيز ۲ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان اعتبار اختصاص خواهد يافت

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، استاندار خراسان جنوبی، اظهار داشت: پرداختن صرف به مشکلات سخت افزاري و غفلت از مسائل نرم افزاري در آموزش و پرورش استان اشتباه بوده و ميتواند مسير حل مشکلات را به بيراهه ببرد.
مروج الشریعه، حل توامان مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری را ضامن ارتقاي مسائل آموزشي و پرورش در خراسان جنوبي دانست و تصريح کرد: استحکام بخشي، مرمت، بازسازي و زيباسازي مدارس ۴ اصل مهم در بخش سخت افزاري مدارس است كه ضامن سلامت جسم و جان دانش آموزان مي باشد.
مقام عالی دولت در استان، توجه به بهداشت جسم و جان، مکارم اخلاق، آموزش و پرورش فکر و اندیشه دانش آموزان بر اساس تعالیم اسلامي و فرهنگ ملي مطابق با فرهنگ غني اسلامي ايراني و سند تحول بنيادين را عناصر مهم در بعد نرم افزاري برشمرد و افزود: توجه به اين عناصر زمينه ساز کاهش آسيب هاي اجتماعي در استان مي شود.
مروج الشریعه، کاهش استقبال دانش آموزان از رشته هایی همچون رياضي را زنگ خطري براي آينده علمي استان در اين رشته دانست و افزود: درس رياضي پايه و اساس بيشتر رشته ها از جمله مهندسي به شمار مي رود و اگر ما در توليد نيروي انساني متبحر در اين رشته ناتوان باشيم در آينده نه چندان دور نيازمند واردات در اين رشته هاخواهيم بود و اين هم براي استان و هم براي کشور خسارت بار است.

.استاندار خراسان جنوبی، به ۳۲۵ نفری که موفق به کسب رتبه های برتر کنكور شده بودند اشاره كرد و ادامه داد: در خصوص تجليل از اين عزيزان بايد برنامه هايي در حد و شان آنان در استان به انجام برسد.