یکشنبه     06/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 489

photo6042121934763830785

     در ابتدای جلسه آرین، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر ستاد با عرض تبریک اعیاد قربان و غدیر و شروع هفته دولت، ضمن ارائه شاخص های ارزیابی اقتصاد مقاومتی سال 1397 در دو بخش محتوایی و گزارش، اجرا، راهبری و پایش اظهار داشت؛ مبنی بر اعلام گزارش عملکرد اقتصاد مقاومتی استان ها درسال96 به فرمانده محترم ستاد، استان خراسان جنوبی در بین 31 استان کشور، حائز رتبه هشتم و در گروه کیفی " شایسته در حد انتظار" قرار گرفته است.

   طی این این جلسه مدیران کل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی و گردشگری، فناوری اطلاعات و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ضمن ارائه گزارشاتی در خصوص وضعیت موجود برنامه ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی در شهرستان نهبندان، وضعیت موجود معرفی طرح و تسهیلات پرداختی از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری بخش مرتبط را ارائه نمودند.

   استاندار محترم خراسان جنوبی و رییس ستاد با تبريک فرارسيدن هفته دولت ضمن تاکید بر اهمیت موضوع ثبيت و نگهداشت جمعيت در اين شهرستان مهم و مرزي به عنوان مهمترين اهداف نظام و دولت در اين منطقه و نیز ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي در شهرستان نهبندان افزودند؛ از ابتداي انتصاب مهندس كريمان به عنوان فرماندار اين شهرستان، تسهيلات پرداختي در حوزه اشتغال، از ۴۴۲ ميليون تومان به ۷ ميليارد و ۹۰۰ ميليون تومان رسيده كه رشدي ۱۸ برابري را نشان مي دهد.
   مقام عالی دولت در استان، هم افزایی و همراهي مديران و دستگاه هاي اجرايي را رمز موفقيت دانستند و افزودند؛ اينکه در اين مدت تنها در حوزه اشتغال روستايي اين ميزان از توفيقات حاصل شده به برکت هم افزايي، کار جمعي و پرهيز از تك روي و حاكم شدن نگاه هاي سياسي است.
   استاندار محترم خراسان جنوبی، ضمن اشاره به مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور در خصوص 31 شهرستان محروم در کشور و لحاظ نمودن شهرستان نهبندان در این لیست و در کنار ۳۰ شهرستان محروم ديگر، بیان داشتند؛ این لیست در ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي به منظور محروميت زدايي و انجام اقداماتي خاص در کوتاه مدت، براي رسيدن به توسعه به تصويب رسيده است كه به عنوان يك ظرفيت مهم بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.
     وی، به کمبود منابع آبی در استان و شهرستان نهبندان اشاره کرده و افزودند؛ یکي از راه هاي مديريت منابع آب، اجراي طرح هاي آبخيزداري است كه فرمانداري شهرستان نهبندان و سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بايد در تخصيص منابع، نگاه ويژه اي به اين موضوع داشته باشند.
رییس محترم ستاد با اشاره به بعد مسافت از نهبندان تا مرکز استان و نیز مرکز استان سیستان و بلوچستان اظهار داشتند؛ لازم است که در حوزه بهداشت و درمان در بعد سخت افزاري و نرم افزاري، اقدامات ويژه اي صورت گيرد تا شهروندان در اين شهرستان، مجبور نباشند براي انجام امور درماني خود مسير طولاني بيرجند يا زاهدان را طي كنند.
   ایشان در خصوص تعریض ۵ کیلومتر اول محور بيرجند- شهداد و نيز دوبانده کردن محور نهبندان- بيرجند به مسئولان ذيربط دستورات لازم را صادر نمودند و افزودند؛ احداث پست برق در شهرستان نهبندان و نيز احداث كشتارگاه دام سنگين در اين شهرستان بايد مورد تاكيد و توجه مسئولان ذيربط قرار گيرد؛ اين درحاليست كه از منابع استان، كمك و مساعدت لازم صورت خواهد گرفت.
استاندار محترم با بیان اینکه تمامي پروژه هاي مصوب با آستان قدس رضوي در شهرستان نهبندان بايد مورد پيگيري جدي تا اجرايي شدن قرار گيرد، اظهار داشتند،۱۵۰ ميليون تومان براي احداث ايستگاه هواشناسي در منطقه بندان اين شهرستان تخصيص خواهيم داد.

photo6042121934763830750

photo6042121934763830808