چهارشنبه     02/بهمن/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 449

newnews EToolsFile IMG 20180814 080905 c12a999a b96c 4bb5 bdeb b66e1efca40b

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی،که صبح امروز در کارگروه استاني ساماندهي گلزار شهداي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: با توجه به همسان نبودن طرحهاي ساماندهي گلزار شهداء و نيز تفاوت هزينه ها درمزارهاي مشابه، اجراي طرح هاي زيبا و با معماري ايراني-اسلامي و هزينه کم و يكسان در ساماندهي گلزار شهداي استان ها در دستور كار مسئولين ذي ربط قرار گيرد.
به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی، سيدمجتبي علوي مقدم، با بيان اينکه همه ما مکلفيم به مقام شامخ شهداء توجه كنيم، ادامه داد: همه ما در هر جايگاهي كه هستيم وظيفه شرعي، قانوني و اداري و اخلاقي داريم كه به هر نحو ممكن به شهداء توجه كرده و در راستاي رفع مشكلات موجود در بخش هاي مختلف تلاش كنيم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، ضمن تاکيد بر سبک سازي سازه هاي گلزار شهداء در استان گفت : در حال حاضر به دليل يک شكل نبودن سازه ها و يادمان ها در مزارهاي مشابه، ممكن است در برخي مواقع هزينه هاي اضافي بر بدنه اجرايي بنياد شهيد وارد شود كه اين امر قطعاً مورد تائيد شهداي عزيز و خانواده گرانقدر آنان نيست.
علوی مقدم، افزایش سطح کیفي طرح ها و المان هاي گلزار شهدا را مورد تاکيد قرار داد و افزود: مسئولين تلاش کنند تا ضمن زيبا سازي و يكسان سازي گلزارهاي مشابه نسبت به افزايش سطح كيفي طرح ها و المان ها نيز اقدامات و پيگيري هاي لازم صورت گيرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبي، ضمن تاکيد بر تامين خدمات مورد نياز گلزارهاي شهداء از سوي شرکت هاي خدمات رسان استان از جمله برق، آب و گاز، گفت: شرکت هاي خدماتي استان با توجه به مفاد قانوني از جمله ماده ۱۱ قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران و ماده ۸۶ قانون برنامه ششم توسعه كشور، سهم استان را از اعتبارات ملي وزارتخانه ها در خصوص تامين خدمات مورد نياز در گلزار شهداء به خصوص برق را پيگيري و اقدام و برنامه ريزي لازم را صورت دهند.
علوی مقدم خاطرنشان ساخت: بنیاد شهید و امور ايثارگران برابر تفاهم نامه فيمابين سازمان شهرداريها و دهياريهاي کشور، بعد از اتمام عمليات ساخت گلزار شهداء آنها را براي نگهداري و اقدامات بعدي به دهياريها و شهرداريهاي مربوطه تحويل نمايند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی این جلسه با حضور آرین رئیس سازمان برگزار شد.