سه شنبه     02/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 386

مدیران استانی، باید ارتباط بيشتري با مديران وزارتخانه ها و سازمان هاي ملي برقرار کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبي در سيزدهمين جلسه مشترک کارگروه اشتغال استان و کميسيون هماهنگي بانك ها اظهار با بيان مطلب فوق افزود: اگر مديران كل دستگاه هاي مرتبط با بخش هاي كشاورزي، صنعت و خدمات ارتباط قوي تري با با وزارتخانه ها برقرار كنند، قطعا در جذب اعتبارات و افزايش سهم تسهيلات اشتغال در كارگروه ملي پيشرفت بيشتري حاصل مي شد.
به گزارش  روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی، مشير الحق عابدي با اشاره به اينکه پرداخت تسهيلات اشتغال در خراسان جنوبي افزايش يافت، افزود:رقم پرداخت تسهيلات بانک ها از تاريخ كارگروه قبلي در هفته گذشته از ۴۱ ميليارد و ۲۰۰ ميليون به ۴۶ ميليارد تومان رسيده كه بسيار ارزشمند است. 
وی با اشاره به جلسه اخیر خود با معاون توسعه و کارآفریني وزات کار و رفاه اجتماعي گفت: اعطاي تسهيلات روستايي و عشايري از سوي بانک هاي چهارگانه در كارگروه ملي چندان توفيقي براي پرداخت نداشته و هر آنچه محقق شده حاصل از تلاش كارگروه استاني بوده است.
** بررسی ۶ طرح استانی در کارگروه ملی اشتغال 
وی ادامه داد: محور جلسه با دبیر کارگروه ملی اشتغال و معاون وزير کار بررسي چهار طرح مصوب سفر معاون هماهنگي امور اقتصادي وزير کشور به استان و ۲ طرح ديگر با رقم بالا بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی طرح پرورش « بز سانن» مربوط به اصلاح نژاد را از موارد مطرح شده در اين جلسه عنوان کرد.
عابدی افزود: علی رغم تلاش های جهاد کشاورزي استان آنچه در کارگروه ملي مطرح شده متفاوت بوده يعني جدا از ۲۰ درصد اعتبار دولتي شرکت هاي سهامي زراعي خضري و اسلام اباد ايجاد اشتغال ۳۰ نفر با ۹ ميليارد تومان مورد انتقاد بود اما با تلاش مديركل كار، تعاون و رفاه اجتماعي استان اين موضوع رفع شد و ظرف ۲ هفته آينده با پيگيري هاي جهاد كشاورزي محقق خواهد شد.
وی ادامه داد: طرح سرم سازی خوسف نیز در اين جلسه مطرح شد که تعديل قيمت درخواستي مورد انتظار کارگروه ملي بود. 
عابدی اضافه کرد: طرح بنتونیت نیز با قيد فوريت جابه جايي فرد حقيقي و حقوقي انجام مي شود که در پرداخت تسهيلات به اين طرح مشکل نخواهيم داشت. 
وی با بیان اینکه ۲ طرح باقي مانده شامل ساخت ماشين آلات تزريق پلاستيک و توليد واشرهاي صنعتي و کشاورزي از دستور كار كارگروه ملي خارج شد افزود: چون پرداخت تسهيلات از محل عشايري و روستايي در مورد اين ۲ طرح وجاهت نداشت ،دبير كارگروه مجاب شد از تسهلات صندوق توسعه ملي با درصد كم اعتبارات طرح هاي مذكور پرداخت شود. 
** تیم ارزیابی وزارت کار به استان سفر مي کند
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به ثمرات مثبت ارزيابي اقدامات دستگاه هاي دخيل در اعطاي تسهيلات روستايي و عشايري به مديران ساير دستگاه ها نيز توصيه کرد با نمايندگان وزارتخانه هاي خود در کارگروه ملي اشتغال ارتباط ويژه اي داشته باشند. 
وی از سفر تیم ارزیابي وزارت کار و رفاه در آينده نزديک به استان خبر داد و گفت: در اين سفر اقدامات بانک ها و دستگاه هاي اجرايي مرتبط با اعطاي تسهيلات ارزيابي خواهد شد؛ لذا انتظار مي رود كه مديران آمادگي لازم را در خصوص ارايه عملكرد داشته باشند. 
عابدی با اشاره به رتبه خوب خراسان جنوبی نسبت به پرداخت تسهیلات روستايي و عشايري از محل مصوبات کارگروه استاني اظهار داشت: هر آنچه پرداخت شده از توان استان با پيگيري هاي مديران و برگزاري مستمر جلسات از محل اختيارات کارگروه استاني بوده است. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی عملکرد بانک هاي توسعه تعاون و کشاورزي را در پرداخت تسهيلات خوب ارزيابي كرد و گفت: انتظار مي رود كه ساير بانك ها نيز از فرصت ها نهايت استفاده را داشته باشند. 
وی ضمن تاکید بر آگاهی رساني به مردم در خصوص نحوه اخذ تسهيلات يادآور شد: بايد در تمام روستاها از مبادي مربوطه اطلاع رساني انجام شود. 
عابدی با بیان اینکه خراسان جنوبي جزو اولين استان ها در ورود به سامانه کارا است افزود: ثبت نام بيش از ۵ هزار نفر براي درخواست تسهيلات در اين سامانه نشان از اطلاع مردم دارد. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی خواستار ثبت به موقع آمار بانک ها در سامانه شد و اظهار داشت: غافل شدن از سامانه رتبه استان را در کشور پايين مي آورد.

عابدی ادامه داد: البته هدف اصلی ایجاد اشتغال است نه کسب رتبه و جايگاه.