یکشنبه     28/مهر/1398 
دسته: اخبار
بازدید: 457

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی؛ محمدهادی آرین رئیس سازمان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در محل کارخانه درنمای شرق حضور یافت.

 

 

استاندار در این جلسه گفت: مديران و مسئولين امر بايد تلاش كنند تا جلوي خروج مواد خام از استان گرفته شود چرا كه خروج مواد خام از استان به معناي خروج ارزش افزوده است. وی به مشکلات کارخانجات موجود در شهرك صنعتي بيرجند خصوصاً سه كارخانه شير آلبان ، سامان فولاد و درنماي شرق اشاره كرد و ادامه داد:بانك هاي عامل اين سه كارخانه در كنار دستگاه هاي اجرايي ذي ربط در جلسه اي تخصصي مشكلات اين سه واحد را مورد بررسي قرار داده و براي حل آنها راهكار ارائه نمايند.

دکتر مروج الشریعه ، حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید را دو موضوع جداگانه در حوزه اقتصادي دانست و تصريح کرد: ابتدا بايد تلاش کنيم تا اشتغال موجود حفظ شده سپس در راستاي ايجاد شغل جديد اقدامات لازم صورت گيرد.

مقام عالی دولت در استان، با بیان اینکه بايد تلاش کنيم تا جلوي خروج مواد خام از استان گرفته شود، گفت: آنچه که موجب ايجاد اشتغال شده و ارزش افزوده به دنبال دارد فراوري محصولات و ممانعت از خروج مواد خام از استان است كه بايد در اين راستا اقدامات جدي تري صورت گيرد. مروج الشریعه، به خروج ۸۰ تن شیر از استان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: باید تلاش کنيم تا با ارائه مشوق هاي لازم به سرمايه گذاران زمينه هاي سرمايه گذاري در حوزه فراوري محصولات لبني در استان ايجاد شود.

استاندار خراسان جنوبی ، هم افزایی و هم پوشاني مديران در حوزه هاي مختلف را يکي از مهمترين رموز موفقيت دانست و تصريح کرد: بايد با هم افزايي و هم پوشاني ترتيبي اتحاذ کنيم تا از ظرفيت هاي موجود بهتر و بيشتر در حوزه هاي شهرستاني و چه در حوزه دستگاه هاي اجرايي استفاده شود.

مروج الشریعه، با اشاره به اینکه امروز بازاریابي در حوزه اقتصادي يک فن اساسي و هنر مهمي است، گفت: صاحبان صنايع و کارخانجات بايد با حضور در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي در راستاي بازاريابي و فروش محصولات خود بيش از اين اقدام كنند.

وی با بیان اینکه در زمينه بازاريابي محصولات توليدي آماده کمک و مساعدت لازم هستيم، ادامه داد: امروز كشورهاي آسياي ميانه و خصوصاً كشورهاي همسايه از جمله عراق و افغانستان مي توانند بازار فروش بسيار مناسبي براي توليدات استان خراسان جنوبي باشند. این گزارش حاکیست، استاندار خراسان جنوبی از کارخانجات سامان فولاد بيرجند ، کارخانه محصولات لبني آلبان و نيز واحد صنعتي درنماي شرق بازديد كرد و از نزديك در جريان مسائل ، مشكلات و درخواست هاي آنان قرار گرفت.

گفتنی است ، پس از بازدید استاندار خراسان جنوبی از اين کارخانه ها کارگروه تسهيل و رفع موانع توليد استان در محل کارخانه درنماي شرق با حضور مسئولين مربوطه برگزار شد.

سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی